Haber Detayı
04 Eylül 2018 - Salı 08:03 Bu haber 6737 kez okundu
 
Doğa Koleji Nevşehir Kampüsü Törenle Açıldı
EĞİTİM Haberi
Doğa Koleji Nevşehir Kampüsü Törenle Açıldı

Anaokulu, ilkokul, ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi kademeleriyle, 2018–2019 eğitim öğretim yılına hazır olan Doğa Koleji Nevşehir Kampüsü için kokteyl ve açılış töreni düzenlendi.

Yeni dönemde eğitime başlayacak olan Doğa Koleji Nevşehir Kampüsünün açılış törenine, Vali Yardımcısı Ahmet Soley, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Mazhar Bağlı, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Seyit İnce, Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Doğa Kolejleri Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, Nevşehir Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Halis Uluer, Kolej Bölge Müdürü Korcan Boduk, Belediye Başkanları, eğitimciler, öğrenci ve velilerinin yanı sıra kalabalık bir davetli grubu da katıldı.  

“DOĞA KOLEJİ EĞİTİME BAKIŞI DEĞİŞTİRECEK”

Ürettiği eğitim modelleriyle dünyada birçok kurumun örnek aldığı Doğa Kolejinin Nevşehir Kampüs Müdürü Sebahattin Yılmaz, “Derdi eğitim olanlara, sevdası eğitime çıkanlara, mum olup yanan, yakanlara, kalemini kuşatıp seferberliğe çıkanlara selam olsun” diyerek katılımcılara seslenen Yılmaz, öğrenci ve velilerin 2018-2019 eğitim öğretim yılını kutladı. Doğa Koleji’nin Nevşehir’de eğitime bakış açısını değiştireceğini belirten Yılmaz, okulun tüm Nevşehir’e ve Türkiye’ye hayırlı olmasını diledi.

“GÜÇLÜ BİNA, GÜÇLÜ EĞİTİM ORDUSU”

 “Sizlerin evlatları okulumuzda okuyarak geleceğe sımsıkı hazırlanacaktır.” diyerek velilere seslenen Nevşehir Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Halis Uluer “Okulumuz ülkemiz için hayırlı nesiller yetiştirecek. Siz velilerimiz bu kurumda hep ev sahibi olacaksınız.” dedi. Neden bu sektöre girdiğinin de altını çizen Uluer,  “Bir öğrenci velisi olarak bu işe soyundum. Nevşehir’de en büyük eksiklik olduğunu düşündüğüm eğitim sektörüne girmeye karar verdim. Doğup büyüdüğüm güzel şehir için Allah’a şükürler olsun ki, bu şehre yakışır bir eğitim kurumu açtık.” dedi. “Son sistem teknoloji var” Okul hakkında bilgiler veren Uluer, “Okulumuz 21 bin m2 kapalı alana sahip, 64 derslik, 60’ın üzerinde eğitim alanımız, laboratuvarlarımız ve konsept alanlarımız, yüzme havuzu ve spor salonları ile fitnes merkezi en güzel sosyal konaklarımız arasında yer alıyor. 550 kişilik konferans salonumuz ise son sistem teknolojik alt yapıya sahiptir. Okulumuzun fiziki şartları ile ne kadar gurur duyuyorsak, eğitim kadromuzla da o kadar gurur duyuyoruz. Kısa sürede Nevşehir’de çok güzel işlere imza atacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bu yüzden eğitim döneminin başlaması için sabırsızlanıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bizlere Bin 700 kontenjan verilmiştir. Ancak biz daha kaliteli bir eğitim için bin 200 öğrencide kalacağız. Anaokulu, ilkokul, ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi ile öğrencilerimize hizmet vereceğiz. Bu kadar özelliklere sahip bir bina ve iyi bir eğitim ordusu öğrencileri önemli yerlere götürecektir.” Şeklinde konuştu.

“OKUL BİNASI GEZİLDİ”

Açılış konuşmalarının ardından açılışa katılan protokol üyeleri, misafirler, veliler ve öğrenciler kampüs yöneticileriyle birlikte okulu gezdi.

Doğa Koleji Nevşehir Kampüsü sunduğu fiziksel imkânlar ile büyük beğeni topladı.
 

Muşkara Haber 

 

 

Kaynak: (Alpaslan Körükçü) - Alpaslan Körükçü Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Doğa, Koleji, Nevşehir, Kampüsü, Törenle, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı