Haber Detayı
29 Nisan 2019 - Pazartesi 11:44 Bu haber 1126 kez okundu
 
DDOS SALDIRILARI HER YIL 15 ARTIYOR
TEKNOLOJİ Haberi
DDOS SALDIRILARI HER YIL 15 ARTIYOR

DDoS saldırıları, siber korsanlar tarafından ele geçirilen bilgisayarların aynı anda tek bir servise yüklenerek çökmesine dayanan popüler bir siber saldırı türü. Komtera Teknoloji güvenlik uzmanlarına göre saldırı sayılarının her yıl 15 arttığı DDoS saldırılarına karşı şirketlerin bir savunma planı oluşturması gerekiyor.

 

Günümüzde kamu hizmetleri, mobil uygulamalar, web sayfaları, e-posta hizmetleri veya DNS hizmetleri birçok siber saldırı ile karşı karşıya kalıyor. Hedeflenen internet hizmetini erişilemez hale getiren bir siber saldırı biçimi olan “Dağıtılmış Hizmet Reddi” (DDoS), Komtera Teknolojinin güvenlik uzmanlarına göre gerçekleşme maliyetinin ucuz olduğu ve etkilerinin büyük kayıplara yol açtığı bir siber saldırı çeşidi olarak öne çıkıyor.

 

DDoS Saldırıları Her Yıl 15 Artıyor

 

Her yıl saldırı sayısı 15 artan ve saldırıya uğrayan hizmeti tamamen kullanılamaz hale getiren DDoS saldırılarında, saldırganların yüksek veri yükü elde etmek için çeşitli teknikleri kullanarak çok daha fazla veri trafiği oluşturduğunu belirten Komtera Teknoloji güvenlik uzmanları, 2018’deki en büyük DDoS saldırısının saniyede yaklaşık 1,7 Terabayt veri trafiği oluşturduğunu ve bunun IoT cihazlarının artmasıyla sürekli arttığını ifade ediyor.

 

500 Dolara DDoS Saldırısı Satılıyor

 

Gerçekleşme amaçlarında eğlenmek, rakipleri yavaşlatmak veya kamuoyunu etkilemek gibi nedenler olan DDoS saldırıları, Dark Web’de yaklaşık 500 dolara satın alınabiliyor. DDoS saldırısına uğrayarak hizmet veremeyen şirketler finansal maliyetlere ek olarak itibar kaybına uğrayarak uzun vadede ciddi zararlar görüyor.

 

Kaynak: (faselis) - faselis Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: DDOS, SALDIRILARI, HER, YIL, 15, ARTIYOR,
Haber Yazılımı