Haber Detayı
04 Nisan 2015 - Cumartesi 20:49 Bu haber 1146 kez okundu
 
ÇKS Güncellemesi 15 Mayıs’ta Tamamlanacak
Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüklerinde ÇKS kayıt bilgilerinin Çiftçilerin beyanlarıyla birlikte alınmasının ardından bilgilerde değişiklik yapılmasına ilişkin başvuruların ise 15 Mayıs 2015 tarihinde sona ereceği bildirildi.
KAPADOKYA NEVŞEHİR Haberi
ÇKS Güncellemesi 15 Mayıs’ta Tamamlanacak

Konuya ilişkin yapılan açıklamada; “Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliği gereğince 2015 Üretim yılı Çiftçi Kayıt Sistemi başvuruları 1 Eylül  2014 tarihinde başlayacak 31 Aralık 2014 tarihinde sona erdi.

Çiftçiler bu süreler içerisinde yaptıkları başvurularında 2015 üretim yılı için hâlihazırdaki ve planladıkları tarımsal faaliyet bilgilerinin tamamını beyan etti. Başvuru esnasında 2015 üretim yılına ilişkin ekili/dikili olan tarım arazisi ve üretim bilgileri ile başvuru esnasında ekili/dikili olmayan ancak 2015 üretim yılında tarımsal faaliyette bulunacakları tarım arazileri ile bu araziler üzerinde yapılması planlanan ekim/dikim bilgileri de beyan edildi.

Çiftçiler tarafından beyan edilen bu bilgiler sisteme kaydedilecek. Çiftçiler tarafından beyan edilen ve ÇKS ye kaydedilen araziler üzerinde meydana gelen üretim bilgisi değişikliklerine ilişkin güncellemeler için çiftçi başvuruları 15 Mart 2015 tarihinde başladı ve 15 Mayıs 2015 tarihinde sona erecek. Bunun yanı sıra mücbir sebeplerden kaynaklanan üretim bilgisi değişikliklerine ve birinci üretimden sonraki ürün ekim/dikimlerine ilişkin çiftçi başvuruları ise üretim yılı içerisinde yapılabilecek.   ​

Kaynak: (MHA) - MHA Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: ÇKS, Güncellemesi, 15, Mayıs’ta, Tamamlanacak,
Haber Yazılımı