Haber Detayı
29 Mart 2015 - Pazar 12:27 Bu haber 2253 kez okundu
 
CHP Nevşehir Teşkilatında Ön Seçim Heyecanı Yaşanıyor
7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak Genel Seçimlerde yarışacak CHP Nevşehir Milletvekili adaylarını belirlemek için 29 Mart Pazar günü (Bugün) ön seçim yapılıyor.
AVANOS Haberi
CHP Nevşehir Teşkilatında Ön Seçim Heyecanı Yaşanıyor

 Nevşehir merkez ve ilçelerinde yapılan ön seçimde parti üyeleri oy kullanıyor. Avanos’ta CHP’ye kayıtlı 736 üye sabah saat 08.00’den itibaren Avanos Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde (Avanos Kız Meslek Lisesi) oylarını kullanıyor.

Seçim saat 17.00’de sona erdikten sonra oylar sayılacak. Diğer seçim merkezleri ile birleşen sonuçlar aday adaylarının sıralamasını belirleyecek.

Partili üyeler CHP Nevşehir Milletvekili aday adayları Bülent Tekiner, Mehmet Değirmenci, Hakim Demirci, Cuma Yorgancı, Mehmet Seyhan Duru, Serkan Sağlamer ve Fahri Ertik’ten en az 2’sine en çok da 3’üne oy verebiliyor.

Ön seçim için Merkezde 2, Avanos ve Hacıbektaş ilçelerinde 3’er, diğer ilçe merkezlerinde ise 1’er sandık konuldu. Cumhuriyet Halk Partisinde 3 bin 100 dolayında Parti üyesinin oy kullanması bekleniyor.

Ön seçim için oy kullanma saatleri esnasında oy kullanmaya gelecek olan parti üyelerinin yanlarında mutlaka nüfus cüzdanlarını ve Parti Üye kartlarını bulundurmaları gerekiyor.

Kaynak: (A.G.) - www.avanosgazetesi.com Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: CHP, Nevşehir, Teşkilatında, Ön, Seçim, Heyecanı, Yaşanıyor,
Haber Yazılımı