Haber Detayı
14 Ekim 2015 - Çarşamba 21:29 Bu haber 4886 kez okundu
 
CHP Avanos İlçe Teşkilatı Basın Açıklaması
Cumhuriyet Halk Partisi Avanos ilçe teşkilatı, 10 Ekim'de Ankara'daki patlamada yaşamını yitirenler için basın açıklaması yaptı.
GÜNDEM Haberi
CHP Avanos İlçe Teşkilatı Basın Açıklaması

Basın açıklamasına CHP Avanos yönetimi başta olmak üzere Edip Akbayram, Nevşehir CHP Milletvekili adayları Osman Fahri Ertik, Mehmet Seyhan Duru ve Fülya Gülşen Altınsoy'da katıldı. 

Basın açıklaması; 

10 Ekim'de Ankara'da Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi için toplanmıştık. Saray'ın saltanatı uğruna aylardır dökülen kanlara dur demek, savaşa karşı, barışı savunmak için yollara düştük. Kamu emekçilerinin, işçilerin, halkların özlemlerini haykırmak, umutlarını yaşatmak için, kandan ve savastan beslenenlere karşı "Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi!" demek için gelmiştik. Türkiye'nin dört bir yanından, emek, barış ve demokrasi taleplerimizi haykırmak için gelmiş, kadını erkeği, genci yaşlısı, barış türküleriyle birlikte halaya durmuştuk. Türkiye'nin göbeğinde, Ankara Garı'nın önünde, binlerce polisin gözü önünde patlattılar bombalarını. 98 canımızı aldılar aramızdan. Canımızdan can gitti, yüreklerimiz dağlandı. Annelerimizi, babalarımızı, kardeşlerimizi, arkadaşlarımızı, yoldaşlarımızı kaybettik.

Beş gündür yüreğiniz yanıyor, içimiz kanıyor. Üzgünüz, öfkeliyiz, yastayız ve isyan ediyoruz. Bizler patlama sonrasında canlarımızı kurtarmaya çalışırken, polislerini gaz bombaları ile üzerimize salanlar, yüzünüze sırıtarak "güvenlik zafiyeti" yok diyorlar.

Hiç kimse bize bu katliamın faili meçhul olduğunu söylemesin. Ankara'nın orta yerinde göz göre göre bombaları patlatanları, yakın tarihimizin en vahşi saldırısına göz yumanları biliyor, katillerin hepsini tanıyoruz. 

Katiller; diktatörlük heveslileri 7 Haziran seçimlerinde kursaklarında kaldığı için, ülkeyi kan gölüne çevirip, yaşanan ölümler üzerinden "oy avcılığı" yapanlardır. Katiller; yarattıkları şiddet, korku ve katliam atmosferinde tek başına iktidar olmak için ülkeyi ateşe atıp, kendilerini kurtarmaya çalışanlardır. Emek, barış ve demokrasi mitingimizi kana bulayanlara ve katliama seyirci kalanlara sesleniyoruz: Bütün vahşetinize, bütün şiddetinize, bütün katliamlarınıza rağmen eşit, özgür, demokratik bir ülkede bir arada yaşamı ve barışı savunmaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Bizi korkutmaya, yıldırmaya, sindirmeye çalışanlara sesleniyoruz. Ne kadar saldırırsanız saldırın korkmayacağız, yılmayacağız, unutmayacağız ve asla affetmeyeceğiz! Hepiniz döktüğünüz kanda boğulacaksınız! Kanlı ellerinizle işlediğiniz bütün suçlardan yargılanaca ve hesap vereceksiniz!

Acımız büyük, yaralarımız derindir! Katiller ve arkasındaki güçler bulunana kadar bize rahat yok! Katliamın sorumluları hesap verene kadar susmayacağız, yılmayacağız ve asla affetmeyeceğiz! Hepimizin başı sağolsun! denildi. 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (BÜLTEN) - BÜLTEN Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: CHP, Avanos, İlçe, Teşkilatı, Basın, Açıklaması,
Haber Yazılımı