Haber Detayı
09 Nisan 2018 - Pazartesi 23:04 Bu haber 1720 kez okundu
 
Cappadoxluların Özgün Programlarını Yapma Zamanı Geldi
Cappadox’un dördüncü edisyonunun deneyimleri bugün Mobilet’te satışa çıktı.
KAPADOKYA NEVŞEHİR Haberi
Cappadoxluların Özgün Programlarını Yapma Zamanı Geldi

Tatilini kültür, sanat, eğlence aktiviteleriyle dolu dolu yaşamak isteyenlerin buluşma platformu Cappadox’un dördüncü edisyonunun deneyimleri bugün Mobilet’te satışa çıktı.

 

Bu yıl altı güne uzayan Cappadox’un Pozitif deneyimiyle düzenlenen 2018 programının detayları açıklanmaya devam ediyor. “Sessizlik” temasıyla 14-19 Haziran tarihleri arasında Volkswagen ana sponsorluğunda gerçekleşecek Cappadox 2018 programının 141 etkinliği belli oldu. Her sene olduğu gibi bu yıl da Kapadokya’nın etkileyici doğasında, alternatif ve Cappadox’a özel mekanlarda gerçekleşecek deneyimlerin yanı sıra Türkiye’den ve uluslararası çağdaş sanat dünyasından 16 sanatçının Cappadox’a özel işleri görülebilecek. İlk yılından beri katılımcılarıyla şekillenen Cappadox’un disiplinler arası geçişken programında bu sene Gece Seyri, Gece Atıştırması gibi yeni deneyimler bulunuyor.

 

Cappadoxluları Kapadokya’nın katmanlı coğrafyasında gün boyu devam edecek müzik, çağdaş sanat, gastronomi, açık hava etkinliklerini, Pazar Alanı’ndaki atölyeleri ve sokak yemeklerini deneyimlemeye davet ediyor.

 

Cappadox’un müzik programında bu sene Mulatu Astatke, Duman, Kalben, Nicola Cruz (Live), Christian Löffler Ensemble, ALA.NI, BaBa ZuLa, Gaye Su Akyol, Birsen Tezer, Ceylan Ertem, Ahmet Aslan, Flamingods, Feathered Sun (Live), Gigi Masin, Populous, Fontän, islandman, Yazz Ahmed, The Dwarfs of East Agouza, Chihei Hatakeyama, Dijf Sanders, Tsu!, Cero39 ve daha fazlası var.

 

Küratörlüğünü Fulya Erdemci ve yardımcı küratörlüğünü Ilgın Deniz Akseloğlu’nun üstlendiği çağdaş sanat programında Ali Kazma (İstanbul), Aydan Murtezaoğlu & Bülent Şangar (İstanbul), Babi Badalov (Paris), Bettina Hutschek (Berlin/Valletta), Cansu Çakar (İzmir), Chapuisat Kardeşler (Cenevre), Erkan Özgen (Diyarbakır), Haig Aivazian (Beyrut), Hale Tenger (İstanbul), Helping Hands Turkey, İnci Eviner (İstanbul), Ortahisar Photo Exhibition, RAAAF (Amsterdam), Rossella Biscotti (Brüksel/Roma), Sarkis (Paris/İstanbul) ve Susan Philipsz (Stockholm/Berlin)’in bağlama duyarlı ve mekana özel projeleri yer alacak.

 

Şef Mustafa Otar önderliğinde, Levon Bağış ve Nihan Aras’ın da katkılarıyla yürütülen gastronomi etkinlikleri Doğada Açık Ateşte Pişirme, Gurme Tadım, Piknik ve Gece Atıştırması ile Kapadokya coğrafyasının tatlarıyla buluşacak.

 

Cappadox’ta bu yıl da Gece Seyri, sessiz yürüyüşler, vadi yürüyüşleri, vadi koşuları,bisiklet turlarıyoga ve meditasyon etkinlikleri ile dolu bir açık hava programı var.

 

Bu yıl 14 – 19 Haziran 2018 tarihleri arasında "Sessizlik" teması altında dördüncüsü düzenlenen Cappadox, Volkswagen ana sponsorluğunda Kapadokya'nın özel doğasında gerçekleşiyor. Cappadox çağdaş sanat sergisi ise 9 Temmuz 2018’e kadar izlenebilecek.

Cappadox biletlerinde Garanti kredi kartı sahiplerine 20 varan indirim imkanı bulunuyor.

 

*Cappadox bir Pozitif deneyimidir.

 

 

 

Kaynak: (faselis) - faselis Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Cappadoxluların, Özgün, Programlarını, Yapma, Zamanı, Geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı