Haber Detayı
17 Mart 2015 - Salı 17:29 Bu haber 2065 kez okundu
 
Çanakkale Zaferi, Türk Milletinin Altın Harflerle Yazdığı Destandır
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, bu yıl 100. yılı kutlanan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü kutlaması nedeniyle bir mesaj yayınladı. Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Türk Milletinin zafer ile taçlandırdığı en büyük zaferlerden biri olan Çanakkale Zaferinin, tüm dünya azim ve kararlılığını bir kez daha göstermesi açısından oldukça anlamlı olduğunu belirtti..
GÜNDEM Haberi
Çanakkale Zaferi, Türk Milletinin Altın Harflerle Yazdığı Destandır

Mesajında, Çanakkale Boğazı’nı almak suretiyle  sıcak ülkelere inme emellerine kavuşmak isteyen çok uluslu güçlerin, dönemin en modern savaş araç ve gereçlerini   kullanarak, Osmanlı İmparatorluğu karşısında tarih sahnesinde nasıl bir hezimete uğradığını ortaya koyması açısından Çanakkale Zaferi’nin çok  iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirten Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver,  tarih sahnesinde hiçbir ülkenin boyunduruğu altında yaşamamayı temel karakteri olarak değerlendiren  Türk Milleti’nin 18 Mart 1915 tarihinde büyük bir zafere imza attığını kaydetti.

 

Ünver mesajında daha sonra  şunları dile getirdi, “ Büyük  Türk Milleti, inancı, azmi ve savaş tecrübesi ile kendilerinin dünyanın en büyük ordusuna sahip olduğunu iddia eden çok uluslu güçlere Çanakkale Deniz ve Kara savaşlarında büyük dersler vermiştir. Türk Milletinin dünya tarihinin sayfalarına altın  harflerle yazdırdığı Çanakkale Zaferi , Türk Milletinin savaşta bile tüm insani değerleri yansıtan özelliğinin bir kez daha ortaya konulması bakımından da büyük bir önem ve değer taşımaktadır. Kurtuluş Savaşı meşalemizin de yakılmasında etkili olan Çanakkale Zaferi , nedeniyle bizlere vatan topraklarını canları ve kanları pahasına bizlere  bırakan tüm şehitlerimizi böylesine anlamlı bir günde şükran ve minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygı ile eğiliyoruz.” 

Kaynak: (A.G.) - www.avanosgazetesi.com Editör: A.G.
Etiketler: Çanakkale, Zaferi,, Türk, Milletinin, Altın, Harflerle, Yazdığı, Destandı
Haber Yazılımı