Haber Detayı
18 Mart 2019 - Pazartesi 19:43 Bu haber 3294 kez okundu
 
Çanakkale Zaferi’nin 104. Yılı İlçemizde Coşkuyla Kutlandı
Tören çelenklerin sunulması ile başladı.
AVANOS Haberi
Çanakkale Zaferi’nin 104. Yılı İlçemizde Coşkuyla Kutlandı

İlçemizde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi´nin 104. Yıldönümü münasebetiyle tören düzenlendi. Düzenlenen törene Avanos Kaymakamı Murat Çağrı ERDİNÇ, Belediye Başkanı İsmet İNCE, Cumhuriyet Başsavcısı İrem HAMZAOĞLU, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, şehit yakınları, gazilerimiz ve Avanoslular katıldı. Tören çelenklerin sunulması ile başladı.

 

Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulmasına müteakip saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde İstiklal Marşımızın okunması ile birlikte, Bayrağımız göndere çekildi. Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören Avanos Belediyesi Toplantı Salonu’nda devam etti.

 

Avanos Belediyesi Toplantı Salonu’nda devam eden tören, Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Programda Çanakkale Türküsü eşliğinde slâyt gösterisi yapıldı. Avanos Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Ertaş YURTYAPAN tarafından günü anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Sonrasında şiirler okunup “Çanakkale Cephe Gerisi” adlı tiyatro gösterisi yapıldı.

 

Avanos Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Çanakkale Destanı Oratoryosunun seslendirilmesi ile birlikte türküler, marşlar söylenmesinin ardından çarşı merkezinde ve toplantı salonunda Çanakkale günün menüsü ikramı yapıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (Avanos Belediyesi) - Avanos Belediyesi Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Çanakkale, Zaferi’nin, 104., Yılı, İlçemizde, Coşkuyla, Kutlandı,
Haber Yazılımı