Haber Detayı
24 Mart 2015 - Salı 17:33 Bu haber 2186 kez okundu
 
ÇANAKKALE ZAFERİ’NDEN TARİHİ GÜNDEM
PRNet A.Ş, 2015’in ilk günlerinde en çok bahsi geçen olay ve kişileri raporladı. 16 – 22 Mart 2015 tarihleri arası yapılan araştırma sonuçlarına göre, “PRNet En’leri” 5 başlık altında sıralandı.
GÜNDEM Haberi
ÇANAKKALE ZAFERİ’NDEN TARİHİ GÜNDEM

Çanakkale’nin düşman işgalinden kurtuluşu ile sonuçlanan Çanakkale Zaferi; 18 Mart’ta 100. Yılını kutladı. Tüm medyada geniş yankı bulan konu savaşta can veren Şehitleri Anma ve zafer kutlamaları ile 4 bin 619 yansıma buldu.

 

Baharın gelmesi anlamına gelen ve her yıl çeşitli şekillerde kutlanan Nevruz da gündemin belirleyicileri arasındaydı. Bahar bayramı 2 binden fazla haberi ile bolca konuşuldu.

 

Türkiye’de Türk-Kürt sorununa getirilen Çözüm Süreci geçtiğimiz günlerde siyasi çevrelerden yükselen sesler ile bolca konuşularak medya gündeminin ilkleri arasına girdi.

 

Üniversitenin kapısını aralamak için YGS sınavına girenler; sınav sonuçlarının açıklanması ve sınav sonrası ortaya atılan kopya iddiaları ile YGS konusu sınavdan sonra da gündemden düşmedi.

 

Çatışmaları ile birlikte infazların da sayısını arttıran IŞİD gündem ana başlıkları arasında listenin beşincisi olarak raporlandı.

 

SİYASETİN EN ÇOK KONUŞULANIRECEP TAYYİP ERDOĞAN”

 

Siyasette gündemi belirleyen isim 5 bine yakın haberi ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. Başbakan Ahmet Davutoğlu ikinci sırada yer alırken; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Başbakanı izleyen isimdi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin dördüncü olarak belirlendiği raporda; HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş sıralamayı 512 haberi ile tamamlayan siyasi idi.

 

SHOW DÜNYASININ EN ÇOK KONUŞULANI “EZGİ MOLA”         

 

Vizyona yeni giren “Kocan Kadar Konuş” filminin başrol oyuncusu Ezgi Mola; haftayı en fazla haber ile yakalayan ünlü isimdi. Ameliyat sonrası hemen uyandırılamayan İbrahim Tatlıses’in ikinci sırada yer aldığı listede; Kadir İnanır ünlüler gündeminin üçüncüsü oldu. Komedyen Cem Yılmaz ve Ezgi Mola’nın filmdeki partneri Murat Yıldırım geçtiğimiz haftanın en çok konuşulan medyatikleri arasında yer aldı.

 

SPORUN EN ÇOK KONUŞULANI “HAMZA HAMZAOĞLU”

 

Spor camiasında geçtiğimiz günlerin en medyatik ismi Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu olarak belirlendi. Trabzonspor’un Teknik Direktörü Ersun Yanal’ın ikinci sırada yer aldığı listede; Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim 300 haberi ile üçüncü sıradaydı. Beşiktaş’ın Başkanı Fikret Orman ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım en fazla konuşulanlar arasında raporlandı.

 

 

SPORCU MEDYASININ EN ÇOK KONUŞULANI  “DEMBA BA”

 

Sporcular medyasında Beşiktaş’ın yıldız ismi Demba Ba bu hafta da birinciliği kaptırmadı. 600’den fazla haberi ile en fazla konuşulan isim olurken; Beşiktaş futbolcusu Gökhan Töre sıralamayı izledi. Fenerbahçe oyuncularından Emmanuel Emenike ve Mehmet Topal ilk beşte yer alan diğer isimler olurken; Trabzonspor oyuncusu Kevin Constant ilk beşi tamamlayan sporcu olarak kaydedildi.

 

 

GÜNDEM BAŞLIĞI

 HABER ADET

ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 100. YILI

4.619

BAHAR NEVRUZ’U

2.114

ÇÖZÜM SÜRECİ TARTIŞMALARI

1.859

YGS SONUÇLARI AÇIKLANDI

1.392

İŞİD ve İNFAZLAR

1.228

 

 

SİYASİLER

HABER ADET

RECEP TAYYİP ERDOĞAN

                   4.898

AHMET DAVUTOĞLU

                   2.345

KEMAL KILIÇDAROĞLU

1.086

DEVLET BAHÇELİ

690

SELAHATTİN DEMİRTAŞ

512

 

 

ÜNLÜLER

HABER ADET

EZGİ MOLA

119

İBRAHİM TATLISES

116

KADİR İNANIR

99

CEM YILMAZ

98

MURAT YILDIRIM

89

 

 

SPOR ADAMLARI

HABER ADET

HAMZA HAMZAOĞLU

385

ERSUN YANAL

384

FATİH TERİM

300

FİKRET ORMAN

236

AZİZ YILDIRIM

223

 

 

SPORCULAR

HABER ADET

DEMBA BA

624

GÖKHAN TÖRE

426

EMMENUEL EMENIKE

359

MEHMET TOPAL

349

KEVIN CONSTANT

341

 

 

 

 

 

Kaynak: (BÜLTEN) - BÜLTEN Editör: A.G.
Etiketler: ÇANAKKALE, ZAFERİ’NDEN, TARİHİ, GÜNDEM,
Haber Yazılımı