Haber Detayı
04 Ağustos 2019 - Pazar 11:37 Bu haber 353 kez okundu
 
Çalışkan’ın İsmi Özlüce’de Hatıra Ormanı Ve Caddeye Verildi
KAPADOKYA NEVŞEHİR Haberi
Çalışkan’ın İsmi Özlüce’de Hatıra Ormanı Ve Caddeye Verildi

15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında darbe karşıtı kahramanlardan biri olan İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın ismi, Nevşehir’in Derinkuyu İlçesine bağlı Özlüce Köyünde köy içerisindeki bir caddeye verildi ve adına da hatıra ormanı oluşturuldu. 

 

İlk olarak Dr. Mustafa Çalışkan Caddesinin açılışında, caddenin açılış kurdelesi Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, İstanbul İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan tarafından kesildi.

 

Vali Aktaş, İstanbul İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan’ın isminin burada yaşatılacağından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, emeği geçenlere teşekkür etti ve Özlüce Köyüne hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

Daha sonra Vali İlhami Aktaş ve beraberindeki heyet Özlüce Köyünde bulunan Yeraltı Şehrini gezerek, yetkililerden bilgiler aldı.

Akabinde de Dr. Mustafa Çalışkan Hatıra Ormanı açıldı ve ilk fidan Vali İlhami Aktaş ve protokol tarafından dikildi.

 

Özlüce Köyünde düzenlenen cadde açılışı ve hatıra ormanı törenlerine; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, İstanbul İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan, Nevşehir İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Acıgöl Kaymakamı ve Derinkuyu Kaymakam Vekili Doğukan Koyuncu, Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş, Özlüce Köyü Muhtarı Hasan Gözderesi, protokol üyeleri ve köylü vatandaşlar katıldı. 

 

Programların akabinde de protokol, köyde düzenlenen yemek programına katıldı.

Kaynak: (Valilik) - Nevş.Valiliği Basın Birimi Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Çalışkan’ın, İsmi, Özlüce’de, Hatıra, Ormanı, Ve, Caddeye, Verildi,
Haber Yazılımı