Haber Detayı
03 Ağustos 2019 - Cumartesi 12:18 Bu haber 844 kez okundu
 
Bu Yol Şehir İçi Trafiğini Rahatlatacak
KAPADOKYA NEVŞEHİR Haberi
Bu Yol Şehir İçi Trafiğini Rahatlatacak

Nevşehir’de şehir içi trafiğini önemli ölçüde rahatlatacağı düşünülen Mehmet Akif Ersoy Mahallesi ile Göre Yolu TUİK Kavşağını birbirine bağlayan yolda sıcak asfalt çalışması gerçekleştirilecek.

 

Şehir içerisinde konforlu bir ulaşım ağı sağlayabilmek için yoğun bir çalışma yürüten Nevşehir Belediyesi şimdi de şehir içi trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak yeni bir yol çalışmasını başlatıyor. Yapılacak olan çalışma ile birlikte TUİK Kavşağından İmam Hatip Okullarının bulunduğu kampüs alanını takip ederek Nevşehir Kalesi yanından Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ne bağlanan stabilize yol çift şeritli olarak asfaltlanacak. Nevşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü kontrolünde yürütülecek çalışmalarda 4 km’lik yol boyunca aynı zamanda aydınlatma direkleri dikilerek yağmur drenaj hattı da oluşturulacak.

 

Gerçekleştirilecek çalışma öncesinde beraberinde başkan yardımcıları ve ilgili birim müdürleri ile birlikte yolda incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Rasim Arı, şehir merkezinden M. Akif Ersoy Mahallesi, sanayi bölgesi ve Aksaray yoluna gitmek isteyen araçların bu yolu kullanarak kısa sürede ulaşımlarını gerçekleştirebileceklerini kaydetti. Aynı şekilde Aksaray yolu, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi ve sanayi bölgesinden şehir merkezine ve Niğde yoluna gitmek isteyen araç sürücülerinin de bu yol sayesinde ulaşım mesafesini kısaltacaklarını vurgulayan Arı, yolda planlanan çalışmaların kısa sürede tamamlanmasını hedeflediklerini kaydetti.

 

Arı, “Şehir merkezinde özellikle sabah ve akşam saatlerindeki yoğun trafiği önleyebilmek hem de şehir içi ulaşım konforunu arttırabilmek için çalışmalar yapıyoruz. Bu kapsamda bir yandan şehir içi yollarımızı sıcak asfalt ile kaplarken bir yandan da alternatif yollar üzerinde yoğunlaştık. Bu kapsamda trafiğe açacağımız bu yol Mehmet Akif Ersoy Mahallesi ile şehir merkezinin birbirine bağlantısında önemli bir yükü alacak. Hem vatandaşlarımız daha kısa sürede şehir merkezine ulaşacak hem de trafiği rahatlatacağız.” dedi.

Kaynak: (Nevşehir Belediyesi) - Nevşehir Belediyesi Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Bu, Yol, Şehir, İçi, Trafiğini, Rahatlatacak,
Haber Yazılımı