Haber Detayı
09 Mart 2015 - Pazartesi 19:21 Bu haber 3075 kez okundu
 
BİNLERCE “ÇİN MALI ÜRÜN” TÜRKİYE’DE GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR
Dünyada uygun maliyetli ve her seviyede kalitede ürün ve hammadde bulunabilirliği avantajı ile son 20 yıldır tüm dünyanın üretim merkezi haline gelen Çin, Türkiye’de de 2 yıldır China Homelife fuarı ile görücüye çıkıyor. Geçtiğimiz yıl yoğun bir katılım ile gerçekleşen China Homelife Turkey, bu yıl da 3-6 Haziran tarihlerinde CNR EXPO Yeşilköy İstanbul ‘da başlıyor.
EKONOMİ Haberi
BİNLERCE “ÇİN MALI ÜRÜN” TÜRKİYE’DE GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR

Dünya ticaret arenasında Çin mallarını tanıtmak için düzenlenen China Homelife fuarlar serisi; Brezilya, Dubai, Hindistan, Kazakistan, Mısır, Polonya ve Ürdün’den sonra geçtiğimiz yıl Türkiye’de de ilk kez sektör profesyonelleri ile buluşmaya başladı. Bu yıl 2.si düzenlenecek China Homelife Turkey, 3-6 Haziran arasında CNR EXPO’da ev tekstilinden, hazır giyim ve kumaşa,  zücaciyeden, yapı malzemeleri ve hediyelik eşyaya kadar bir çok ürün yer alacak.

Binlerce Çinli marka, dünyanın çeşitli ülkelerinde düzenlenen China Homelife Fuarı ile kendilerini yakından tanıtma fırsatı yakalıyor. Geçtiğimiz yıl 10 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlayan China Homelife Turkey fuarında, kalite kontrolünden geçmiş 25 bin ürün sergilendi. Ürünlerini daha yakından tanıtma imkanı bulan Çinli üreticiler ve Uzakdoğu potansiyelinden faydalanmak isteyen ​​girişimciler ikili iş görüşmelerinde bulunarak uzun vadeli işbirliklerine imza attılar.

Üretim konusunda yatırımcıya verdiği aktif destek ve teşvik politikaları ile dünyada eşi benzeri görülmemiş bir üretim merkezi haline gelen Çin, ithalat ve ihracatta da hiçbir ülkenin sunamadığını üreticisine sunuyor ve tüketicilerin ihtiyaçlarına cevap veriyor. Mobilya’dan otomotive, ev tekstilinden elektroniğe, yapı malzemelerinden hazır giyime kadar geniş bir üretim yelpazesi bulunan ülke, atılımının ilk yıllarındaki “Çin Malı” negatif algısını değiştirerek uluslararası birçok teknoloji markasının da dünyadaki önemli üretim merkez haline geldi.

Tüm dünyada maliyet avantajı ile üretim yaptığı her sektörde lider üretici olan Çin bu yıl Türkiye’ye China Homelife Turkey fuarı ile çıkartma yapmayı planlıyor. Düzenlenecek olan fuarın geçtiğimiz yıla göre %100 oranında büyümesi ön görülürken, son yıllarda ekonomik istikrarı yakalayan Türkiye pazarının ise bu fuara yüksek oranda katılım ile cevap vereceği ön görülüyor.

Kaynak: (BÜLTEN) - BÜLTEN Editör: A.G.
Etiketler: BİNLERCE, “ÇİN, MALI, ÜRÜN”, TÜRKİYE’DE, GÖRÜCÜYE, ÇIKIYOR,
Haber Yazılımı