Haber Detayı
02 Eylül 2015 - Çarşamba 13:27 Bu haber 4853 kez okundu
 
Belada Işık mı Gördü?
Türk Tarih Kurumu Başkan Yardımcısı Ahmet Belada görevinden istifa ederek Milletvekili aday adaylığı müracaatında bulunacak.
SİYASET Haberi
Belada Işık mı Gördü?

 Nevşehir’de kamuoyunda uzun süre il özel idare genel sekreterliği tartışılan, göreve gelmesi de, gitmesi de eleştirilere neden olan Türk Tarih Kurumu Başkan Yardımcısı Ahmet Belada görevinden istifa ederek Milletvekili aday adaylığı müracaatında bulunacak.

Edinilen bilgiye göre; Ankara’da bulunduğu bürokrasi görevi esnasında AK Parti Genel Merkezi yönetimi ile daha sıkı ilişkiler kuran Ahmet Belada’nın 7 Haziran seçimlerinin ardından genel merkez yöneticileri ile görüşerek bu kararı aldığı bildiriliyor.

AK Partinin 7 Haziran seçimlerinde 3. Vekili kaybetmesinin ardından aday listesinde muhtemel bir liste değişimi durumunda kendisine yer bulabileceğini düşünen Belada’nın sırlarla dolu siyasi ilişkilerinin sonrasında aday adaylığı müracaatını bugün yarın yapması bekleniyor. Ancak Belada’nın daha önce temayül yoklamalarında ilk sırada bulunmasına karşın listeye bile girememesinin şokunu bu kez aday gösterilmeyerek yaşayıp yaşamayacağını önümüzdeki günler gösterecek.

Kaynak: (MHA) - MHA Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Belada, Işık, mı, Gördü?,
Haber Yazılımı