Haber Detayı
23 Nisan 2018 - Pazartesi 00:48 Bu haber 1003 kez okundu
 
Başkan İnce: Çocuklar Geleceğimizin Teminatıdır
DİĞER Haberi
Başkan İnce: Çocuklar Geleceğimizin Teminatıdır

Türkiye Büyük Millet Meclis’inin açılışının 98’inci yıldönümü ve Atatürk tarafından Dünya’nın ilk ve tek çocuk bayramı olarak armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Avanos Belediye Başkanı İsmet İnce bir mesaj yayımladı.

 

Dünya’da ilk ve tek çocuk bayramı olan Türkiye Cumhuriyeti’nin yarınlarının çocuklara emanet olduğunu söyleyen Başkan İnce, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışının 98. yıldönümü ve 23 Nisan Çocuk Bayramı’nı büyük bir gururla kutluyoruz.

 

Dünya’da kutlanan ilk ve tek çocuk bayramının yanı sıra 23 Nisan, aynı zamanda aziz milletimizin ve ulusumuzun kurtuluş ve egemenliğini ifade eder. 23 Nisan,  Türkiye Cumhuriyetinin, çocuklarımız ve gençlerimizin omuzlarında yükseleceğine olan güçlü inancın da ifadesidir. Çocuklar geleceğimizin ve aydınlık Türkiye’nin teminatıdır. 23 Nisan bu teminatın Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından cihana ilan edildiği gündür. Bu vesile ile tüm çocuklarımızın ulusal egemenlik ve çocuk bayramını kutlarım” dedi.

 

 

Kaynak: (NEVTES) - TESNEV Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Başkan, İnce:, Çocuklar, Geleceğimizin, Teminatıdır,
Yorumlar
Haber Yazılımı