Haber Detayı
18 Ağustos 2018 - Cumartesi 17:03 Bu haber 3418 kez okundu
 
Başkan Ergin’den Önemli Uyarı
KAPADOKYA NEVŞEHİR Haberi
Başkan Ergin’den Önemli Uyarı

Nevşehir il merkezinde geçtiğimiz yıllarda sık sık gündeme gelmesine karşın bir türlü önlenemeyen, işin ehli olmayan kişilerce kurban eti çekimine Nevşehir esnaf ve sanatkarlar odasının da içerisinde bulunduğu kurban komisyonu bu bayramda sıkı denetimlerle son verecek.

 

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar odası Başkanı Mehmet Ergin, içerisinde Nevşehir Belediyesi, Nevşehir Tarım ve Orman il müdürlüğü, İl Müftülüğü, İl sağlık Müdürlüğü gibi kurumlarında yer aldığı kurban komisyonunca alınan karar doğrultusunda işin ehli olmayan kişilerce et çeken kişilere yönelik sıkı denetimlerin yapılacağını belirtti.

 

Başkan Ergin konuya ilişkin açıklamasında; “Odamızın da görev aldığı kurban komisyonumuzca alınan karar doğrultusunda hijyenik koşullarda, işinin ehli olmadan gelişi güzel et çekimine karşı bu bayramda sıkı denetimler yapılacak. İşinin ehli kasap, tuzcu ve market gibi işletmelerin dışında bayram süresince hiçbir izni ve işinin ehli olmayan, hijyenik şartları sağlayamayan et çekimi yapan kişilere yönelik cezai müeyyidelerde uygulanacak. Bu nedenle bayram süresince belirlenen şartları sağlamadan et çekimi yapmayı planlayanların bu konuda bir kez daha menfaatlerini düşünerek bu işe kalkışmamalarını tavsiye ederiz” dedi.  

Bu arada İl sağlık müdürlüğünün hayvan pazarı girişinde oluşturduğu ve halkı kurban bayramında sıkça karşılaşılan hastalıklarla ilgili bilgilendirmelerde bulunan standı da ziyaret eden Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ergin, vatandaşların yapılan bilgilendirmelere mutlaka gerekli hassasiyeti göstermesi gerektiğini belirtti.

 

Öte yandan bu konuda şikayeti bulunanların Alo 153 Zabıta hattına müracaatta bulunabilecekleri de hatırlatıldı.

Kaynak: (MHA) - MHA Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Başkan, Ergin’den, Önemli, Uyarı,
Yorumlar
Haber Yazılımı