Haber Detayı
10 Kasım 2015 - Salı 00:47 Bu haber 2961 kez okundu
 
Başkan Ekici'den 10 Kasım Mesajı
Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti (NGC) Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Denetim Kurulu üyesi Bayram Ekici, Ulu Önder Atatürk´ün aramızdan ayrılışının 77.yılı nedeniyle yaptığı açıklamada, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün dünya barışı için söylediği sözlerin bugün daha iyi anlaşıldığına dikkat çekti.
GÜNDEM Haberi
Başkan Ekici'den 10 Kasım Mesajı

Türk ulusunda Atatürk sevgisinin her geçen yıl daha da arttığına işaret eden Ekici, “Ulu Önder Atatürk´ün aramızdan ayrılışının 77. yıldönümünde özlem ve saygıyla anıyoruz. Aradan geçen 77 yıl  Atatürk´ün, ilkelerinin anlam ve önemini daha da artırmıştır. Bu ülkeyi onca yokluk içinde işgalden kurtaran ulu önder, ardından Türk insanının kendisini yönetmesini sağlayan Türkiye Cumhuriyetini kurmuştur.

 

İçten ve dıştan yapılan tüm saldırılara karşın kurulan bu ülke atasının izinde yürümekten vazgeçmemiştir. Tüm dünyaya hükmeden liderlerin tamamı kendi ülkelerinden silinirken Atatürk´ün sevgisi Türk Ulusunun yüreğinden eksik olmamıştır. Atatürk´ün değeri tüm dünyada da kabul edilmiştir.

Atatürk sadece Türkler için değil tüm ülke için değerdir. Ulu Önderin dünya barışı için söyledikleri ve öngörüleri bir bir ortaya çıkmıştır.

 Yıldönümleri Atatürk´ü, ilkelerini, devrimlerini anlamanın, kavramanın ve takipçisi olmanın vesilesi olmalıdır. Türk ulusu atasına minnettardır. Tüm bu duygu ve düşüncelerle çağdaş Türkiye´nin kurucusu büyük insan, Mustafa Kemal Atatürk´ü özlemle, minnetle ve saygıyla anıyorum” diye konuştu.  Haber: Selma İVEN

Kaynak: (BÜLTEN) - BÜLTEN Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Başkan, Ekici'den, 10, Kasım, Mesajı,
Haber Yazılımı