Haber Detayı
19 Aralık 2018 - Çarşamba 22:13 Bu haber 2852 kez okundu
 
Başkan Civelek’ten Teşekkür
Başkan Civelek, bu tür geniş katılımlı etkinliklerin toplumsal sorumluluğu ve hayırseverliği teşvik ettiğini de belirtti.
KAPADOKYA NEVŞEHİR Haberi
Başkan Civelek’ten Teşekkür

Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek, Kızılay’ın 150 inci yaşı münasebeti ile Nevşehir’de düzenlenen yemeğe katılan davetlilere ve etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Kızılay’ın hayırseverler ile fakir – fukara arasında bir köprü görevi yaptığına dikkat çeken Başkan Civelek, kutlama programının yine bir hayırseverin katkılarıyla düzenlendiğini ve bu tür geniş katılımlı etkinliklerin toplumsal sorumluluğu ve hayırseverliği teşvik ettiğini de belirtti.

 

“Kutlama programımızın Sponsorluğunu yapan hayırsever iş adamımıza teşekkür ederiz” 

Kızılay Nevşehir Şube Başkanlığı olarak düzenlenen kutlama programının sponsorluğunu Nevşehirli hayırsever, İş Adamı Nizamettin Karataş’ın üstlendiğine değinen Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek, “Sayın Genel Başkan Vekilimiz ve Genel Merkez yöneticilerimizin Nevşehir’e geleceğini duyan hayırsever iş adamımız Sayın Nizamettin Karataş, Kızılay’ımızın 150. Kuruluş yıldönümü etkinliğimizin şehir merkezinde. Davetlilerin rahatlıkla ulaşabileceği bir mekanda yapılmasını arzu ettiğini belirtti. Bu nedenle kutlama programımızı Crowne Plaza’da gerçekleştirdik. Buradaki tüm harcamaları Sayın Hayırsever, İş Adamımız Nizamettin Karataş üstlendi. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyoruz. Kızılay’ımızın bu kutlamayla ilgili kasasından tek bir kuruş harcanmamıştır” dedi. 

 

Amacımız hizmet çıtasını daha üst seviyelere çıkarmaktır.

Başkan Ercan Civelek, “Düzenlediğimiz kutlama programında Sayın Genel Başkan Vekilimiz İsmail Hakkı Turunç Beyefendinin de ifade ettiği üzere Kızılay Nevşehir Şubesi olarak iki aylık kısa bir sürede kadın kollarımızı, gençlik kollarımızı ve Üniversite Kulübümüzü oluşturduk. Bu süre içerisinde 1000’in üzerinde fakir ve ihtiyaç sahibi insanımıza ulaşarak kendilerine Kızılay’ımızın yardım elini uzattık. Üniversitemiz Rektörü Sayın Mazhar Bağlı ile yaptığımız protokolle Kızılay’ın butik hayır mağazasını yakında Üniversitede faaliyete geçireceğiz. Kızılay’ın açacağı bu butik mağazamızdan ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz herhangi bir ücret ödemeden ihtiyaçlarını giderebilecek. Sayın Genel Başkan Vekilimizin ifade ettiği üzere en büyük hedeflerimizden biri de Kızılay Nevşehir Şubesi olarak hizmetlerimizle Türkiye’nin ilk 5 şubesi arasına girmek olacak. Bu konuda yoğun bir gayret içerisindeyiz” diye konuştu.

 

Meyve veren ağaç taşlanırmış

Kızılay Nevşehir Şube Başkanlığı olarak siyasi görüşüne, diline, ırkına bakmadan herkese eşit bir mesafe de hizmet götürmenin çabası içerisinde olduklarını ifade eden Şube Başkanı Ercan Civelek, “Meşhur bir atasözümüzdeki gibi meyve veren ağaç taşlanıyor ne yazık ki. Düzenlediğimiz etkinlikle ilgili bazı eleştirileri de buna yorumluyoruz. 150 yıllık iyilik Çınarı Kızılay’ımızın bir takım yanlış anlaşılmamalarla yıpratılmasına kesinlikle izin vermeyeceğiz. Kutlama programımızın oldukça yoğun bir döneme denk gelmesi ve Salon kapasitesi dolayısıyla programımıza davet edemediğimiz Kamu kurum-Kuruluşlarının, Sivil toplum kuruluşlarımız, Basın yayın organlarımız kesinlikle bu durumu yanlış değerlendirmemeli. Zira Bunun altında bir art niyet aramak kimseye bir şey kazandırmaz” diye konuştu.

 

Kaynak: (MHA) - MHA Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Başkan, Civelek’ten, Teşekkür,
Haber Yazılımı