Haber Detayı
19 Mart 2015 - Perşembe 20:29 Bu haber 2792 kez okundu
 
BANA ADINI SOR, AŞK ÜÇGENİNİ KONU ALIYOR
13 Mart’ta seyircisi ile buluşan ‘Bana Adını Sor’ filminin başrol oyuncularından Başak Parlak Filmstudio’ya konuk oldu.
GÜNDEM Haberi
BANA ADINI SOR, AŞK ÜÇGENİNİ KONU ALIYOR

 

Başak Parlak ile başrollerini Özge Borak ve  Engin Hepileri ile paylaştığı ‘Bana Adını Sor’ filminden, oyunculuk mesleğine ve sektörün sorunlarına uzanan kısa ama keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. 

MESLEĞİME AŞIĞIM

Filmstudio: Bize oyunculuğa giden yolculuğunuzdan bahseder misiniz?

Başak Parlak: Aslında kendime hedef koyduğum bir yolculuk değildi. Başlangıç ailemin onay vermesi ve etrafımdaki insanların teşvikiyle oldu. 13 yaşımda ilk kez bir projede rol aldım. Akabinde devam ettim. Tüm bunları yaşarken ‘neden oyunculuk’ diye sorgulamadım, içine dahil oldum ve bir daha içinden çıkmak istemedim. Mesleğime gerçekten aşık oldum.

 

‘BANA ADINI SOR’ FİLMİNİN SENARYOSU ÇOK GÜZEL

 

Filmstudio: 13 Mart’ta vizyona girecek ‘Bana Adını Sor’ filminin başrol oyuncularındansınız. Projeye nasıl dahil oldunuz?

 

Başak Parlak: Senaryoyu okudum ve projeyi gerçekten çok beğendim. Çekimlerine 5 gün kalmıştı, Merve karakteri konusunda yapımcımız ve yönetmenimiz  karar verememişlerdi. Onlar beni, ben onları bulunca ‘İşte tamam’ dedik ve Başak, Merve oldu.

 

GÜZEL BİR KADROYLA ÇALIŞTIK

 

Filmstudio: Filmde başka kimler rol alıyor?

 

Başak Parlak: Filmin başrollerini Engin Hepileri ve Özge Borak ile paylaşıyorum. Güzel bir kadro ile çalıştık. Cihat Tamer, Bahar Akça, İpek Tenolcay ve Barış Hayta, tanışıp çalışmaktan keyif aldığım diğer ustalarım ve arkadaşlarım oldu.

 

FİLM BİR AŞK ÜÇGENİNİ KONU ALIYOR

Filmstudio: Bize biraz filmden ve filmdeki rolünüzden bahseder misiniz? Filmdeki rolünüz ile benzer yanlarınız var mı?

Başak Parlak: Film, Merve, Hakan ve Yasemin arasındaki bir aşk üçgenini konu alıyor. Yasemin ve Hakan yetiştirme yurdunda kaldıkları dönemden beri birbirlerine sahip çıkmış, birbirlerini koruyarak büyümüşler. Yasemin, Hakan'a aşık, Hakan ve Merve de ilk görüşte birbirlerine aşık oluyorlar. Ama aşk yeterli mi, her aşık olan birlikte olur mu, bu aşkın sonu mutluluk mu, hüzün mü? Seyredeceğiz ve göreceğiz. Merve ile pek benzer yanlarımız yok. O bana göre çok daha uyumlu ve yumuşak başlı bir kız.

 

‘BANA ADINI SOR’, ÇOK SICAK BİR HİKAYE

 

Filmstudio: Sinemaseverler Bana Adını Sor’u neden izlesin?

Başak Parlak: ‘Bana Adını Sor’ bizim çok büyük emeklerle çektiğimiz, samimi ve sıcak bir hikaye. Sinemaseverler, filmi izlediğinde umuyorum ki bunu farkedecektir. Filmi izlediklerinde gerçek bir hikaye ve heyecanını kaçırmamak için söylemediğimiz bir sürü sürpriz onları bekliyor olacak.

 

HAYATIMI REJİ EKİBİ YÖNETİYOR

 

Filmstudio: Oyunculuktan arta kalan zamanlarda neler yapıyorsunuz?

 

Başak Parlak: Bizlerin hayatı biraz süprizli, yoğun ve yarını pek hesap edemeden geçiyor. Vakit buldukça spora mutlaka gidiyorum. Halen oynadığım, "Siz Tek Ben Hepiniz" adlı bir tiyatro oyunum var. Rol aldığım dizi film projesi Sevdam Alabora, Muğla Köyceğiz’de çekiliyor. Dolayısıyla hayatımı reji ekibi yönetiyor.

 

SEKTÖR BENİ VE TÜM OYUNCU ARKADAŞLARIMI KORKUTUYOR

Filmstudio: Dizi ve sinema sektörünü nasıl değerlendiriyorsunuz?

Başak Parlak: Sektör şu haliyle beni ve diğer tüm oyuncu arkadaşlarımı korkutuyor. Sadece oyuncuları değil, tüm emekçileri endişelendiren bir pozisyonda. Kimse güven duygusunu yaşayamıyor. Her an projemiz bitebilir gerçeği ile yaşıyoruz. Bu maddi ve manevi tüm dünyamıza olumsuz yansıyor.

Kaynak: (BÜLTEN) - BÜLTEN Editör: A.G.
Etiketler: BANA, ADINI, SOR,, AŞK, ÜÇGENİNİ, KONU, ALIYOR,
Haber Yazılımı