Haber Detayı
24 Haziran 2015 - Çarşamba 19:19 Bu haber 2199 kez okundu
 
Ayşe Teyzeden Külliyeye 100 Bin TL Bağış
Nevşehir’de hayırsever vatandaşların katkıları ile yapımına başlanan Külliye için hayırsever Ayşe Altun, 100 bin TL bağışta bulundu.
KAPADOKYA NEVŞEHİR Haberi
Ayşe Teyzeden Külliyeye 100 Bin TL Bağış

Bağışa ilişkin dekontu  yeğeni işadamı İlhan Yanar ile birlikte Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’e teslim eden Ayşe Altun “ Eşimin  vasiyetini yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyorum. ”dedi.

Ali Dirikoç Bulvarı üzerinde  Nevşehir’in şehir görüntüsünün değişimine önemli katkılar sağlayacak Külliye’nin yapımına katkı sunabilmek için hayırsever vatandaşlar ,bankalarda açılan hesaplara imkanları ölçüsünde yardımlarını sürdürüyorlar.

Nevşehir Belediyesi’nin öncülüğünde projelendirilen  ve Nevşehir Külliyesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile işbirliği halinde yapımına başlanılan Nevşehir Külliyesi için, içerisinde bulunduğumuz Ramazan ayında vatandaşların yardımları artarak sürüyor.

Nevşehir’in en büyük camisi olmanın yanı sıra, konferans salonu, gasilhane, gusülhane, morg,  taziye evi ve  kütüphane gibi oldukça çeşitli sosyal donatıları bir arada toplayan Nevşehir Külliyesinin yapımına katkı sağlayabilmek için hayırsever vatandaşların destekleri sürüyor.

Nevşehirli  işadamı İlhan Yanar,bir süre önce vefat eden halası Ayşe Altun’un eşi  Mustafa Altun’un vasiyetinin Nevşehir’de yapımına başlanılan Külliye için kullanılması için girişimde bulundu.Daha sonra Külliye için açılan hesaba eşi Mustafa Altun adına 100 bin TL ‘lik bağışta bulunan Ayşe Altun, banka dekontunu da Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’e takdim etti. Altun; “Yiğenim İlhan Yanar’ın da sayesinde eşimin vasiyetini yerine getirmenin sevinci içerisindeyim.İnşaallah en kısa sürede Külliye tamamlanır ve halkımızın hizmetine sunulur”dedi.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’de Külliye’nin bir an önce hizmete kazandırılması için gösterilen bu duyarlı hareketten dolayı  AyşeAltun’a teşekkür etti.

Ünver,Nevşehir  Külliyesinin Kadirşinas hayırsever Nevşehirlilerin katkıları ile en kısa sürede hizmetine sunulması için çalışmaların büyük bir hızlılık içerisinde yürütüldüğünü belirtti.  Ünver,  yapımına başlanılan Nevşehir Külliyesine ilişkin hayırsever Ayşe Altun’a  bilgiler aktardıktan sonra  yapılan yardımın  anısına hayırsever Ayşe Altun’a bir hediye takdim etti.

 

Kaynak: (BÜLTEN) - BÜLTEN Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Ayşe, Teyzeden, Külliyeye, 100, Bin, TL, Bağış,
Haber Yazılımı