Haber Detayı
20 Ağustos 2015 - Perşembe 20:12 Bu haber 6259 kez okundu
 
Ayhan Köyü Ürünlerine Büyük Rağbet
Avanos pazarında satışa sunan Ayhan Köyü çiftçilerinin ürünleri rağbet görmeye devam ediyor.
AVANOS Haberi
Ayhan Köyü Ürünlerine Büyük Rağbet

Geçiminin tamamına yakını sebzecilik olan ve Temmuz ayının 2. haftasından sonra ürünlerini Avanos pazarında satışa sunan Ayhan Köyü çiftçilerinin ürünleri rağbet görmeye devam ediyor. 

Cuma günleri kurulan Avanos pazarına ürünlerini perşembe akşamından getirip tezgahlarını hazırlayarak satışa başlayan köylüler geceyi de tezgahlarının başında sabahlayarak geçiriyor.

Ayhan Köyü ürünlerinin kıymetini bilen vatandaşlar perşembe akşamından pazarın yolunu tutarak taze ürünlerden alabiliyor.

Rağbet gören ürünlerin başında ise dünyada bir örneği daha olmayan çekirdeksiz Ayhan Patlıcanı geliyor. Ayhan patlıcanı leylak renginden beyaza, hatta süt beyaza kadar uzanan bir renk yelpazesi içinde daha görür görmez alıcısını kendine çekerken bölge halkı Ayhan patlıcanı varken başka patlıcan almıyor. Üstelik diğer patlıcana göre iki katı fiyatla satılsa bile.

Ayhan patlıcanı bugünlerde pazarda 2TL'den alıcı buluyor. Pazarda domatesin kilosu 1,5TL, salatalık 2TL, biber 2 TL, taze fasulye 4-5, pırasa 1,5 TL, kelek ise 3 TL'den satılıyor.

Pazarda bölgeye has siyah üzümlerin kilosu ise 2,5 TL.

Kaynak: (MHA) - MHA Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Ayhan, Köyü, Ürünlerine, Büyük, Rağbet,
Haber Yazılımı