Haber Detayı
11 Ekim 2018 - Perşembe 20:48 Bu haber 3104 kez okundu
 
Avanos’ta Turizm, Çevre Ve Estetik Kurulu Toplandı
AVANOS Haberi
Avanos’ta Turizm, Çevre Ve Estetik Kurulu Toplandı

Avanos Turizm, Çevre ve Estetik Kurulu toplantısı ilçe Kaymakamı Murat Çağrı Erdinç Başkanlığında, İlçe Belediye Başkanı İsmet İnce, İlçe Emniyet Müdür V. Ferhat Yıldız, İlçe Mal Müdürü V. Seval Ertaş, Avanos Kent Konseyi Başkanı Mehmet Sarıtaş, İlçe Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kemal Çelik, İlçe Orta Mahalle Muhtarı Ahmet Adıyaman, Avanos Kardeş Şehirler Dostluk, Tanıtım ve Turizm Derneği Başkan Yardımcısı Ayla Artukoğlu’nun katılımıyla Kaymakamlık Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda Kaymakam Murat Çağrı Erdinç, Kapadokya Bölgesinin en önemli turizm kentlerinden biri ve bölgenin sanat merkezi olan ilçemizin; tarihi, kültürel ve doğal mirasını korumak ve yaşatmak, sürdürülebilir turizm ve kalkınma perspektifinden hareketle kent estetiği ve şehircilik adına ilçemizde örnek çalışmaların gerçekleştirilmesini sağlamak konularında Kurulun önemine değinerek toplantının açılışını yaptı.

Kurulun ilk toplantısında alınan karar gereği; görüntü kirliliğine neden olan tabelaların standardize edilmesi çalışmalarının 50 üzerinde tamamlandığını ve çalışmaların hızla devam ettiğini görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakamımız gayretlerinden dolayı tüm esnafımıza teşekkür ediyorum dedi.         

İlçenin en önemli gündemi olan Kızılırmak’ta yapılacak olan temizlik çalışmasıyla ilgili söz alan Belediye Başkanı İsmet İnce, konu ile ilgili görüşmelerin tamamlandığını ve önümüzdeki günlerde Kaymakamlığımız ile işbirliği içerisinde temizlik çalışmalarının başlayacağını ifade etti.

Toplantıda görüntü kirliliğine yol açan bakımsız, sıvasız, boyasız binaların ilçemiz tarihi renk ve dokusuna uygun hale getirilmesi için gerekli çalışmaların başlatılması ve tarihi ve turistik olarak önem arz eden yerler ile eski Avanos olarak tabir edilen bölgede ve metruk binalar çevresinde temizlik çalışmalarının aksatılmadan devam ettirilmesi konuları karara bağlanarak toplantı sona erdi.

 

Kaynak: (MHA) - MHA Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Avanos’ta, Turizm,, Çevre, Ve, Estetik, Kurulu, Toplandı,
Haber Yazılımı