Haber Detayı
03 Mayıs 2018 - Perşembe 22:48 Bu haber 2459 kez okundu
 
Avanos’ta Okuma Yazma Kursları Tamamlandı
Avanos’ta Okur-Yazar Seferberliği kapsamında açılan kurslar başarı ile tamamlandı
AVANOS Haberi
Avanos’ta Okuma Yazma Kursları Tamamlandı

Okuryazarlık seferberliği kapsamında İlçemizde açılan 26 kurs 30 Nisan 2018 itibariyle tamamlandı. Toplamda 80 saatlik okuma yazma eğitimi alan kursiyerler kurs sonunda düzenlenen törenle okuryazarlık belgelerini Kaymakam Murat Çağrı ERDİNÇ’in elinden aldı.

Bahçelievler 100.Yıl İlkokulu’nda düzenlenen törene, Kaymakam Murat Çağrı Erdinç, Avanos İlçe Halk Eğitim Müdürü Mustafa Gürbüz ve Milli Eğitim Şube Müdürü Malik Kavuk ile öğretmenler, kursiyerler ve okul yönetimi katıldı.

Sonrasında Özkonak Cumhuriyet Ortaokulu’nda Okur Yazar Seferberliği kapsamında açılan kursları başarı ile tamamlayan kursiyerlere tören düzenlendi. Düzenlenen törene Kaymakam Murat Çağrı Erdinç, Özkonak Belediye Başkanı İlker Yürekli, Avanos İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Berk, Avanos Halk Eğitim Müdürü Mustafa Gürbüz, okul yönetimi öğretmenler ve kursiyerler katıldı.

Özkonak Belediyesi’ne ait nikâh salonunda düzenlenen törende okuryazarlık belgesi almaya hak kazanan kursiyerler, belgelerini Kaymakamı ERDİNÇ’in elinden aldı. İlçemiz genelinde açılan toplamda 26 kursun çok verimli geçtiğine değinen KaymakamErdinç , Özkonak’ta da vatandaşlarımızın yoğun katılımıyla açılan kursun başarılı bir şekilde sonuçlandığını belirterek katılımlarından dolayı kursiyerlere teşekkür etti.

 

 

 

 

 

Kaynak: (Avanos Kaymakamlığı) - Avanos Kay.Basın Birimi Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Avanos’ta, Okuma, Yazma, Kursları, Tamamlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı