Haber Detayı
04 Şubat 2018 - Pazar 21:35 Bu haber 2442 kez okundu
 
Avanos’ta Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı
Toplantı Avanos Kaymakamı Murat Çağrı Erdinç’in Başkanlığında Yapıldı.
EĞİTİM Haberi
Avanos’ta Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı

2017-2018 Yılı Eğitim Öğretim Güvenliği 2. Dönem Toplantısı, Avanos Kaymakamı Murat Çağrı Erdinç’in Başkanlığında Yapıldı.

Avanos Belediyesi Toplantı Salonunda düzenlenen 2017-2018 yılı eğitim-öğretim güvenliği 2. dönem toplantısına, Avanos Kaymakamı Murat Çağrı Erdinç, Avanos Belediye Başkanı İsmet İnce, Avanos İlçe Jandarma Komutanı Onur Güven, Avanos İlçe Emniyet Müdürü Faruk Yaman, Belde Belediye Başkanları, ilgili daire amirleri, okul müdürleri, okul aile birliği başkanları, mahalle, köy ve belde  muhtarları ile vatandaşlar katıldı.

Toplantıda ilçemizde, beldelerimizde ve köylerimizdeki okullarda, çocuk ve gençlerimizin güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitim-öğretim görmelerini sağlamak adına alınması gereken güvenlik tedbirleri görüşüldü, okullarımızın güvenlik kamera durumları ve eksikliklerin giderilmesi hususunda yapılması gerekenler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Okullarda ve çevresinde oluşabilecek çevresel riskler ve suç türlerinin de ele alındığı toplantıda Avanos Kaymakamı Murat Çağrı Erdinç, okulların huzur ve güvenliğini ilgilendiren tüm konularda eğitim camiasının, muhtarların ve vatandaşlarımızın bilinçli ve duyarlı bir şekilde hareket etmelerini beklediklerini ve eğitim öğretim güvenliği konusunda tüm paydaşların işbirliğinin önemini vurguladı.

 

 

 

Kaynak: (Avanos Kaymakamlığı) - Avanos Kay.Basın Birimi Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Avanos’ta, Okul, Güvenliği, Toplantısı, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı