Haber Detayı
12 Nisan 2018 - Perşembe 18:55 Bu haber 3277 kez okundu
 
Avanos’ta Öğrenciler “Yaşama Yol Ver”di
Yaşama Yol Ver “Minik 112” Uygulama Kapsamında Okullarda Eğitimler Düzenleniyor
AVANOS Haberi
Avanos’ta Öğrenciler “Yaşama Yol Ver”di

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından 2016 yılında başlatılan “Yaşama Yol Ver" Kampanyası "Minik 112” Uygulaması kapsamında Avanos Alaettin İlkokulunda eğitim verildi.

 

İlk olarak salonda toplanan öğrencilere 112 personelleri Gülsen Tuncer, Abdullah Poyraz, Mehmet Uran ve Öğretmen Mehmet Emin Konur tarafından projeksiyon yardımı ile sunum yapıldı.

 

Sunumda çocukların 112 Acil Yardım Hattı hakkında bilgi seviyelerini arttırmak, acil Sağlık problemlerinde nasıl davranmaları gerektiği konusunda bilinçlendirmek, olağan dışı durumlarda davranış becerilerinin geliştirilerek, yaralanma sayıları ve kazalara bağlı ölümleri azaltmak, 112 Acil Çağrı hattına yapılan gereksiz aramaları azaltmak, trafikte seyreden ambulansa yol verilmesi konusunda bilgi düzeyini arttırmak amaçlı konularda eğitimler verildi.

 

Sunum sonrasında sınıflarına giren öğrencilere diş fırçası, macunu, kalem seti, not defteri, kalemlik, özel hazırlanmış şapka ve anahtarlıktan oluşan hediye seti dağıtıldı.

 

Daha sonra toplu olarak okul bahçesine alınan öğrencilere okul bahçesinde park eden ambulans ekipmanları ile nasıl kullanıldığı anlatılarak tanıtıldı.

 

Çocuklar ambulans içerisine alınıp ambulansın içini daha yakından görmeleri sağlandı. Eğitim sonunda kalıcı bir anı olsun diye hatıra fotoğrafları çekildi.

 

Proje kapsamında İl genelindeki diğer ilçe, kasaba ve köylerdeki öğrencilere de ulaşılması planlandığı bildirildi.

VİDEO EN ALTTA YAYINDA

 

 

 

 

 

Kaynak: (MHA) - MHA Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Avanos’ta, Öğrenciler, “Yaşama, Yol, Ver”di,
Yorumlar
Haber Yazılımı