Haber Detayı
18 Mayıs 2018 - Cuma 18:43 Bu haber 3010 kez okundu
 
Avanos'ta Kızılırmak Manzaralı Satranç Turnuvası
AVANOS Haberi
Avanos'ta Kızılırmak Manzaralı Satranç Turnuvası

Avanos Kaymakamlığı ile Nevşehir Satranç Federasyonu İl Temsilciliği tarafından 15-19 Mayıs 2018 Gençlik Haftası ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla hızlı satranç yarışması düzenlendi.

 

istanbul girls escort

İlçe genelindeki ilkokullarda öğrenim gören 7-14 yaş grubundaki 235 sporcunun katıldığı turnuva, altı farklı kategoride gerçekleştirildi.

 

Kızılırmak manzarasında ve açık alanda gerçekleştirilen turnuvayı Türkiye’de bu özellikleri dolayısıyla bir ilk olarak nitelendirenler oldu.

 

Sabah saatlerinde güneşli bir havada başlayan turnuvanın ikindi saatlerindeki bir bölümü yağmur altında devam etti. Şemsiyelerle korunaklı hale getirilen alanda öğrenciler sorun yaşamadan yarışmayı sürdürdüler.

 

Düzenlenen yarışmaya Avanos Kaymakamı Murat Çağrı Erdinç, Kaymakam Refiki Halil İbrahim Yeşilyurt, Nevşehir Satranç Federasyonu İl Temsilcisi Çağrı Türkçü, Avanos İlçe Temsilcisi Esat Ökeer, İlçe Spor Müdürü Kerem Yılmaz, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

 

Müsabakalara katılanlara başarılar dileyen Kaymakam Murat Çağrı Erdinç, Nevşehir Satranç Federasyonu İl Temsilciliğine, Avanos İlçe Temsilciliğine, İlçe Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğüne, öğretmenlere ve velilere teşekkür etti.

 

Turnuvada ödül kazananlar ödüllerini 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı töreninde alacaklar.

 

 

 

Kaynak: (A.G.) - www.avanosgazetesi.com Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Avanos'ta, Kızılırmak, Manzaralı, Satranç, Turnuvası,
Yorumlar
Haber Yazılımı