Haber Detayı
06 Şubat 2018 - Salı 19:00 Bu haber 1470 kez okundu
 
Avanos’ta Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönemi Açılış Töreni Yapıldı
Toplantıya Alaettin İlkokulu'nun taşınması ve kapatılması konusu damga vurdu
AVANOS Haberi
Avanos’ta  Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönemi Açılış Töreni Yapıldı

İlçemiz Alaettin İlkokulunda düzenlenen 2. dönem açılış töreni Avanos Kaymakamı Erdinç Murat Çağrı Erdinç’in konuşmasıyla başladı. Avanos Kaymakamı Erdinç yaptığı konuşmada uyuşturucu ile mücadelenin önemini vurguladı. Daha sonra okulun taşınacağını belirten Avanos Kaymakamı Erdinç 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 2. döneminin başta öğrenciler ve veliler olmak üzere herkese hayırlı olması temennisinde bulundu ve ardından velilerimizin öneri ve taleplerini iletmeleri için söz verdi.

Bu kısımda söz alan Okul Aile Birliği Üyesi Ahmet Özyurt, Alaeddin İlkokulunun taşınmasını müjde olarak algıladığını belirtti ve emeği geçenlere teşekkür etti. Ardından öğrencilerin okul dışı sosyal faaliyetlerinin izin sürecinin uzun sürdüğünü belirtti, sürecin kolaylaştırılması talebinde bulundu ve öğrencilerimize spor ve doğa sevgisinin daha erken yaşlarda aşılanması gerektiğini belirtti. Öğrencilerimizin gerek il içi gerekse il dışı sosyal faaliyetlere katılımlarıyla ilgili kurumlar ve okul aile birliği işbirliğinde sosyal faaliyetler yürütülerek bu faaliyetlere öğrencilerin katılımlarının sağlanmasının önemli olduğunu söyledi.

Konuya ilişkin Avanos Kaymakamı Erdinç ise bu tür sosyal etkinliklerin çocuklara özellikle özgüven kazanmaları konusunda çok faydalı olacağını ve Kaymakamlık olarak bu tür etkinliklere her türlü desteği sağlayabileceklerini belirtti.

Daha sonra söz alan Veli Semanur Köse ise çocuğunun henüz birinci sınıf öğrencisi olduğunu belirtti ve okulun taşınmasının çocukların okula ulaşması ve çocukların yeni ortamlarına alışmaları konularında çekinceleri olduğunu dile getirdi.

Konuya ilişkin olarak Avanos Kaymakamı Erdinç ise velilerimizin çekincelerini anladığını ancak gerek öğrencilerimizin yeni okullarına alışmaları gerekse okula ulaşımlarının sağlanması hususlarında Kaymakamlık olarak her türlü yardımın sağlanacağını ve velilerimizin müsterih olmalarını belirtti.

Ardından başka söz almak isteyen olmadığından tören sona erdi.  

Kaynak: (Avanos Kaymakamlığı) - Avanos Kay.Basın Birimi Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Avanos’ta, , Eğitim, Öğretim, Yılı, 2., Dönemi, Açılış, Töreni, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı