Haber Detayı
30 Ekim 2018 - Salı 23:33 Bu haber 2738 kez okundu
 
Avanos’ta Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 95. yıl dönümü Avanos’ta da büyük bir coşku ile kutlandı
AVANOS Haberi
Avanos’ta Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 95. yıl dönümü tüm Türkiye ve yurt dışı temsilciliklerinde olduğu gibi Avanos’ta da büyük bir coşku ile kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri, Avanos Kaymakamı Murat Çağrı Erdinç’in makamında, tebriklerinin kabulü ile başladı.

Daha sonra Cumhuriyet Meydanındaki kutlama töreninde geçildi. Program İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Avanos Kaymakamı Murat Çağrı Erdinç, Avanos Belediye Başkanı İsmet İnce ve Cumhuriyet Savcısı Mert Gözübüyük vatandaşları ve öğrencileri selamlayarak bayramlarını kutladı.

Avanos Kaymakamı Erdinç, günün anlam ve önemine ilişkin açılış konuşmasını yaptı. Öğrenciler tarafından okunan şiirlerin ardından, okulların hazırlamış oldukları halk oyunları gösterisi sunuldu. Kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen çeşitli spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilerin ödül takdimleri yapıldı.

Başarı elden öğrencilerin ödülleri; Avanos Kaymakamı Murat Çağrı Erdinç, Avanos Belediye Başkanı İsmet İnce, Avanos Cumhuriyet Savcısı, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Bölük Komutanı ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kerem Yılmaz tarafından verildi.

Avanos’ta coşkuyla kutlan Cumhuriyet Bayramı resmigeçit töreninin akabinde tören tertip komitesinin Avanos Kaymakamımız tarafından tebrik edilmesi ile sona erdi.

FOTO:METİN YILDIRIM

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: (Avanos Belediyesi) - Avanos Belediyesi Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Avanos’ta, Cumhuriyet, Bayramı, Coşkuyla, Kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı