Haber Detayı
22 Mayıs 2015 - Cuma 22:57 Bu haber 2109 kez okundu
 
Avanos'ta Çöp Kabini İle Temiz Çevre Projesi
Avanos Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından “Çevreni temiz tut ki geleceğin kirlenmesin” sloganıyla temizlik projesi başlattı.
AVANOS Haberi
Avanos'ta Çöp Kabini İle Temiz Çevre Projesi

 

Belediyemiz tarafından hazırlanan tanıtım ilanları, temizlik işleri ekiplerimiz tarafından ilçe sakinlerine dağıtılmaya başlandı.

Tanıtım broşüründe Belediye Başkanımız İsmet İnce’nin konuya ilişkin açıklamasına ve örnek görsellere yer verildi.

Değerli Avanoslular, “Çağdaş bir kent, temiz bir çevre ile mümkündür” ilkesi ile yola çıkan Avanos Belediyesi olarak kentin çevre temizliği konusunda etkin, hızlı ve Avanos halkına yakışan hizmetler üretmeyi amaçlamaktayız. Kentimizin kültürel özellikleri ve örnek bir turizm beldesi olması da temizlik ve çevre çalışmalarını daha etkin ve kapsamlı hale getirmeyi gerekli kılmaktadır.

Günlük yaşamımızda kentsel atıklarımızın, çöplerimizin düzenli olarak toplanması, gerek çevre sağlığı gerekse kentsel yaşam kalitesi bakımından önem arz etmektedir. Günümüzde kentimizde yer alan her bina ve yapı grubunun önünde çöp kapasitesi belirlenmeksizin konulmuş çöp kutuları ve konteynırlar mevcuttur. Birbirinden farklı bu kutular kentsel görüntüyü bozmakla birlikte değişen hava şartlarına ve dış etmenlere bağlı olarak da çevre kirliliğine ve kötü kokuya sebep olmaktadır.

Çöp toplama hizmetinde etkinlik ve verimliliği sağlayarak, vatandaşlarımızın günlük yaşamları içerisinde hoş olmayan koku, görüntü ve kirlilikten kurtulmalarını amaçlamaktayız. Çevre temizliği ve bakımı kapsamında, belediyemizce çöp toplama hizmetinde modern bir sistemi uygulamaya koyarak, halkımızın memnuniyetinin, hizmet kalitesinin ve kentimizin çağdaş görünümünün en üst düzeye çıkartılmasını hedeflemekteyiz. Bu nedenle etkin ve kalıcı bir çözüm oluşturulmaya yönelik yaptığımız planlamada, Avanos ilçe sınırları içerisinde yer alan her hanede, resimlerde görüldüğü gibi çöp kutularını içine alan bir yapıyı hayata geçirerek çevre temizliği ile birlikte çöp toplama hizmetini de daha düzenli hale getirmeyi arzu etmekteyiz.

Her açıdan kullanışlı ve modern bu sistem ile hem çevre temizliği ve düzenlemesine kalıcı çözümler üretmeyi hem de Avanos’umuzun çağdaş ve örnek kent misyonuna katkı sağlamayı amaçlamaktayız. Bu konuda siz değerli hemşerilerimizin de çalışmalarımıza katkıda bulunarak bizi destekleyeceğini umuyor, selam ve saygılarımızı sunuyoruz.

İsmet İnce

Avanos Belediye Başkanı

Kaynak: (Avanos Belediyesi) - Avanos Belediyesi Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Avanos'ta, Çöp, Kabini, İle, Temiz, Çevre, Projesi,
Haber Yazılımı