Haber Detayı
31 Ağustos 2015 - Pazartesi 11:32 Bu haber 4090 kez okundu
 
Avanos'ta 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı
Zafer Bayramı kutlamaları, Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı.
AVANOS Haberi
Avanos'ta 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı

Avanos’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü, törenle kutlandı. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları, Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı.

Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığının Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşımız okundu. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93. yıl dönümü kutlamaları günün anlam ve önemini belirten konuşma ile devam etti.

Jandarma Astsubay Çavuş Sabri AK yaptığı konuşmada; “30 Ağustos Zaferi’nin 93. yıl dönümü kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. 93 yıl önce sırtında mermi taşıyanların, esarete karşı koyanların başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır diyerek hedef gösterdiği ve başta halkın tek bir yürek olarak İzmir’e sel olup aktığı bir gündür. 30 Ağustos 1922 tarihi Türk ulusunun kendisini esir etmek isteyen yayılmacı istilacı güçlere karşı kadınıyla, çocuğuyla, ordusuyla topyekûn mücadele verdiği savaşla ulusal benliğini kurtardığı ve Zafer destanını yazdığı gündür” dedi.

Atatürk Anıtı önündeki tören sonrası Avanos Kaymakamı Mustafa Eldivan kutlamaları Kaymakamlık Makamında kabul etti. Daha sonra protokol İlçe Jandarma Bölük Komutanlığına geçerek kutlamalara devam etti.

Atatürk Anıtı önünde düzenlenen programa, Avanos Kaymakamı Mustafa Eldivan, Belediye Başkanı İsmet İnce, Avanos Cumhuriyet Savcısı, Garnizon Komutanı ve İlçe Jandarma Bölük Komutanı, siyasi parti temsilcileri, İlçe Emniyet Müdürü Erkin Turgut, Avanos Kaymakamlık Yazı İşler Müdürü Nihal Osan, Avanos Yazı İşleri Müdürü Kadir Haklı, şehit aileleri ve Avanos’ta görev yapan diğer daire müdürleri, muhtarlar ile sivil toplum örgüt temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 Avanos Kaymakamı Mustafa Eldivan şehit aileleri ile sohbet ederek hatırlarını sordu

Kaynak: (Avanos Belediyesi) - Avanos Belediyesi Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Avanos'ta, 30, Ağustos, Zafer, Bayramı, Kutlandı,
Haber Yazılımı