Haber Detayı
17 Mayıs 2016 - Salı 21:18 Bu haber 5187 kez okundu
 
Avanos’ta 19 Mayıs Etkinlik Alanı Değiştirildi
Perşembe günü yurt genelinde kutlayacağımız 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının Avanos etkinlikleri için bu yıl alan değişikliği yapıldı.
AVANOS Haberi
Avanos’ta 19 Mayıs Etkinlik Alanı Değiştirildi

Perşembe günü yurt genelinde kutlayacağımız 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının Avanos etkinlikleri için bu yıl alan değişikliğine gidildi. Geçen yıl amfitayatroda yapılan etkinliklerin yeri bu yıl Ulaş Kafe yanındaki alan olarak belirlendi.

Atatürk Anıtı önünde saat 10.00’da çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal marşımızın söylenmesi ile başlayacak tören 10.10’da 150 metrelik Türk Bayrağının da taşınacağı kortej ile devam edecek. Korteje atlı grubu da eşlik edecek.

Kutlama alanındaki programda öğrenciler tarafından şiirler okunacak. Avanos Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğrencileri tarafından Nevşehir halk oyunları sergilenecek. M. Akif Ersoy Ortaokulu öğrencileri 10. Yıl marşını  söyleyip müzik dinletisi gerçekleştirecekler.

Programda daha sonra Bahçelievler 100. Yıl İlkokulu öğrencileri Kırşehir oyun havası gösterisi sunacak. Evranos – Uranos halk oyunları ekibi de İzmir Zeybek oyunları oynayacak.

Son olarak da Gençlik Haftası sportif etkinliklerinde başarı gösteren öğrencilere ödülleri verilecek.

Kaynak: (A.G.) - www.avanosgazetesi.com Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Avanos’ta, 19, Mayıs, Etkinlik, Alanı, Değiştirildi,
Haber Yazılımı