Haber Detayı
20 Şubat 2015 - Cuma 17:53 Bu haber 4166 kez okundu
 
Avanos Milletvekili İstiyor
Avanos'un cumhuriyet tarihinde tek milletvekili 1954'te Osman Bölükbaşı'nın lideri olduğu Millet Partisi'nden seçilerek meclise giden Tahir Taşer olmuş
SİYASET Haberi
Avanos Milletvekili İstiyor

NEVŞEHİR'in yüz ölçümü bakımından en büyük ilçesi olan Avanos'un cumhuriyet tarihinde tek milletvekili 1954'te Osman Bölükbaşı'nın lideri olduğu Millet Partisi'nden seçilerek meclise giden Tahir Taşer olmuş, o günden sonra potansiyel partilerden seçilebilecek sıralarda aday yok denecek kadar az olmuştu.

Bunun sebebi hiçbir dönem Avanos'ta siyaset yapanlar birlik olup ilde gerekli ağırlılığı koymamaları, aynı partinin içinde ayrı ayrı gruplar olması, böyle olunca da merkezin işine gelmesi ve nasılsa birleşemiyorlar deyip Ürgüp'ten ve Nevşehir merkezden adayların ön sıralarda yer almasaydı. Diyeceksiniz ki, Mahmut Dede Topaklılıydı ama sayın Mahmut Dede Avanos'un adayı değildi ki! İstanbul'dan iş adamlarının kontenjanından Nevşehir'e aday olmuştu.  Benim görüşüm Avanoslu siyasetçilerden bir adayın olması, tabi seçilebilecek sıralardan.

Gelelim önümüzdeki yaklaşan seçimlere. Her ne kadar kesin olarak açıklamasalar da isimleri kulağımıza gelen aday adayları:
AKP'den Mustafa Körükçü, Ömer Cerit
CHP'den M. Seyhan Duru, Mehmet Değirmenci
MHP'den Mustafa Sarıtaş, Mustafa Kılıç

Önümüzdeki günlerde başka isimler de çıkar ancak ben diyorum ki herkes eteğindeki taşı dökmeli ve ilde kendi partilerinde kulis yaparak Avanoslu adayların seçilebileceği bir yere gelmeli. Hangi partiden olursa olsun ben her Avanoslu ismi desteklemeye hazırım.
 

Kaynak: (A.G.) - www.avanosgazetesi.com Editör: Metin Yıldırım
Etiketler: Avanos, Milletvekili, İstiyor,
Haber Yazılımı