Haber Detayı
26 Mart 2015 - Perşembe 20:51 Bu haber 5480 kez okundu
 
Avanos Kaymakamı Mustafa Eldivan Köy Ziyaretleri Gerçekleştiriyor
Avanos Kaymakamı Mustafa Eldivan ve Daire Amirleri 2014 yılında yaptığı köy ziyaretlerinde tespit edilen eksikliklerin tamamlanması ve vatandaşların sorunlarıyla ilgili sohbet ziyaretleri gerçekleştiriyor.
AVANOS Haberi
Avanos Kaymakamı Mustafa Eldivan Köy Ziyaretleri Gerçekleştiriyor

Kaymakam Mustafa Eldivan’ın köy ziyaretlerine  İl Genel Meclis Üyeleri Fatma Baba Parmaksız ve Tayfun Ceyhan, Garnizon Komutanı J. Yzbş. Onur Güven,  İlçe Emniyet Müdürü Erkin Turğut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Taşcı, İlçe Nüfus Müdürü İbrahim Ertürk,  Kaymakamlık Yazı İşler Müdürü Nihal Osan , Avanos Kütüphane Müdürü Nazife Küçük,  Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kerem Yılmaz, İlçe Malmüdürü Ahmet Tanrıverdi, İlçe Özel İdare Müdürü Ali Osman Şahin, İlçe Tarım Müdürü Bülent Çiftçi,   İlçe Tapu Müdürü Veli Okur, Avanos Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Burcu Peksarı,Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Özlem Büyükbaş, Medaş Yetkilisi Bahattin Alkan  katılımlarıyla yapılan ziyaretlerde Vatandaşlar 2014 yılında yapılması için talepte bulundukları yatırımlar ve köyleri için 2015 yılında  yapılmasını düşündükleri yatırımlar ile ilgili taleplerini Kaymakam Mustafa Eldivan’ a aktardılar.

2015 yılının İlk ziyaret edilen köyü  Üçkuyu köy muhtarlığı oldu. Üçkuyu Köy Muhtarı Metin ÖZDEMİR ve Köylüler,  heyeti Muhtarlık önünde karşıladılar. 2014 yılında yapılan ziyarette Köylünün talebi olan Çocuklara oyun grubu, köy mezarlığının bakımı, ve Evsel Çöp atıklarının düzenli toplanması konuları hususunda Avanos Kaymakamlığı olarak bu sorunların giderildiği 2015 yılı içinde Köyün Kanalizasyon ve kilitli taş taleplerinin değerlendirmeye alınacağı belirtildi. Köyle İlgili Daire Amirlerinin yapmış olduğu çalışmalarda paylaşılarak Paşalı Köyü Ziyaretine geçildi.  Paşalı köyünde yapılan ziyarette ise heyeti  Paşalı Köyü Muhtarı  Sadullah ÜNAL ve Paşalılı  erkeklerden oluşan yoğun bir kalabalık karşıladı. Kaymakamımız Sayın Mustafa ELDİVAN; 2014 yılında tesbit edilen sorunların kısa zamanda çözüldüğünü  Vatanı İçin Şehit düşen Emre YILDIRIM Parkının tamalandığını çocuk oyun guruplarının ve Kameriye yapılarak Şehidimizin aziz hatırası yaşatılmaya devam ettireceğiz, Köyümüzün Kanalizasyon yapım ihalesi yapılarak 2015 yılında tamamlanacak ve akabindede köyümüzün yollarını kilitli taş yapımına başlayacağız dedi Diğer sorunlarla ilgili daire amirleri yapmış oldukları çalışmaları vatandaşlarla paylaşarak sıkıntı duydukları konular hakkındada görüşlerini belirttiler.


            Karacauşağı Köyü Muhtarı Şaban ÖZTÜRK ve   Köy İleri Gelenleri, Heyeti Muhtarlık binası önünde karşılayarak  ağırladılar. Karacauşağı Köy Muhtarı Şaban ÖZTÜRK Kaymakamımız Sayın Mustafa ELDİVAN’a, Köyün sorunlarının çözümünde gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederek 1 sene içerisinde 5 – 6 kere köyü ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde takip etmesi ve kısa zamandada vatandaşın hizmetine sunması bizleri gururlandırıyor, Devletimizden,  Kaymakamımızdan Allah Razı Olsun dedi. Karacauşağı köy kadınlarının hazırlamış olduğu yemeklede ziyaret sona erdi. 

Topaklı Köy Muhtarı Serkan Güngör  ve Köylüler, heyeti Muhtarlık Kültür merkezi önünde karşıladılar. 2014 yılında yapılan ziyarete pek fazla ilgi göstermeyen Topaklı halkı bu seneki ziyarete oldukça yoğun ilgi gösterdiler. Köy Kadınlarının talebini ise Döndü Kılınç Kaymakam Mustafa Eldivan’a aktardı. Döndü Kılınç Yıllarca Ev İşlerinden Ahırda İneklere bakmaktan kendimize hiç zaman ayıramadık bunun için biz köydeki yaşayan kadınlar olarak spor yapacak bir spor alanı istiyoruz dediler. Kaymakam Mustafa Eldivan ise Köylü kadınların talebinden büyük mutluluk duyduğunu belirterek Köydeki Hanımların İsteklerini 15 gün içinde hayata geçireceklerini belirtti. Kaymakam Mustafa Eldivan Köy Halkı ile yapılan sohbette Köyün eksiklikleri ile ilgili talepleri dinledikten sonra 2015 yılında Topaklı Köyüne yapılması planlanan projelerle ilgili köylüyü bilgilendirdi. 2015 yılı içerisinde yapılması planlanan 4000 m2 kilitli parke taş ihalesinin yapıldığını havaların ısınmasıyla birlikte yapımına başlanacağını belirtti. 2014 yılında ise Özkonak ile Topaklı köyü arasına 14.327.30 m3 yol alt yapı malzemesi için 238  979. 48 tl ödeme yapıldığını belirterek  köyün eksikliklerinin giderilmesi için insanüstü gayret sarfederek bütün eksiklikleri gidermeye devam edeceğiz dedi.  Toplantıya katılan Köy Halkı ise Köylerine büyük ilgi gösteren Kaymakam Mustafa Eldivan ve Heyeti Köylerinde görmekten büyük mutluluk duyduklarını belirterek  gösterilen ilgi ve alakaya teşekkür ettiler.

Sarılar Köy Halkı da Kaymakam Mustafa Eldivan’ı Köyün Aşevi önünde karşılayarak ağırladılar. Bütün Daire Amirlerine tek tek söz vererek köylülerin Daire Amirlerinden isteklerini dinleyen Kaymakam Mustafa Eldivan 2015 Yılında Köy için yapılması planlanan çalışmalar hakkında  bilgi verdi. 2015 yılında köy için 5000 m2 Kilitli Taş İhalesinin yapıldığını havaların ısınmasıyla da yapım işine başlanacağını belirterek Köy – Des Projesi kapsamında da  Köy İçme Suyu Deposunun bakım onarım  ihalesinin yapılarak işin yapılacağını. Ayrıca İl Özel İdareden grayderler bütün köylerin Tarla yolların düzeltmek üzere köylerde çalışacağını belirtti.  
           

Altıpınar Köy Muhtarı Yusuf Göksu ve Köylüler tarafından karşılanan heyet  Köy konağında ağırlandı. Avanos’un en sorunsuz köylerinden olan Altıpınar Köyünün tek eksiğinin Kuran Kursunun tadilat yapılması haricinde başka talepleri olmadı.  Altıpınar Köy Muhtarlığının Misafirlere ikramıyla Köy Ziyaretlerinin ikinci aşaması tamamlandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (A.G.) - www.avanosgazetesi.com Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Avanos, Kaymakamı, Mustafa, Eldivan, Köy, Ziyaretleri, Gerçekleştiriyor,
Haber Yazılımı