Haber Detayı
09 Kasım 2018 - Cuma 23:50 Bu haber 2655 kez okundu
 
Avanos Kaymakamı Murat Çağrı Erdinç’in 10 Kasım Mesajı
AVANOS Haberi
Avanos Kaymakamı Murat Çağrı Erdinç’in 10 Kasım Mesajı

Kurtuluş Savaşımızın önderi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, başta mazlum milletler olmak üzere tüm dünyaya örnek olan büyük devlet adamı önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 80. yılında saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz. 

 

Ulu önderimiz, vatanına ve milletine çok yüce duygularla bağlı, vatan müdafaasını her şeyin üzerinde tutan, maddi ve manevi tüm varlığını milletine adamış bir devlet adamı ve komutandı. Bugün bizler de önderimiz Atatürk'ün gösterdiği istikamet doğrultusunda Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, fikir ve ideallerine sımsıkı bağlı kalarak, Cumhuriyetimizin temel değerlerini koruyarak, kazanımlarını arttırarak, ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyelere çıkarma gayreti içerisinde, yolumuza kararlılıkla devam ediyoruz.

 

Ulu önderimiz Atatürk’ün bizlere emanet ettiği demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi bütün değerleriyle yaşatıp, geliştirip gelecek nesillere devredeceğiz. İnanıyoruz ki, gelecek nesillerimiz de Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmak için aynı azim ve kararlılıkla mücadele vereceklerdir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; devletimizin kurucusu, istiklal mücadelemizin başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.

Kaynak: (Avanos Kaymakamlığı) - Avanos Kay.Basın Birimi Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Avanos, Kaymakamı, Murat, Çağrı, Erdinç’in, 10, Kasım, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı