Haber Detayı
23 Kasım 2018 - Cuma 23:56 Bu haber 2521 kez okundu
 
Avanos Kaymakamı Erdinç’in Öğretmenler Günü Mesajı
Avanos Kaymakamı Murat Çağrı Erdinç “Öğretmenler Günü” dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı
AVANOS Haberi
Avanos Kaymakamı Erdinç’in Öğretmenler Günü Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ ün  Başöğretmenlik unvanını kabul ettiği tarih olan 24 Kasım günü, 1981 yılından itibaren Öğretmenler Günü olarak kutlamaktayız.

 

Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk “Toplumun en büyük düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir. Öğretmen geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur. Gelecek gençlerindir. Gençler de öğretmenlerin eseridir.” Diyerek öğretmenlik mesleğinin önemini vurgulamıştır. Öğretmenlik, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan meslektir. Bu açıdan düşünüldüğünde bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın, çok özel ve onurlu bir meslektir.

 

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün, ”Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirin” nasihatine bağlı kalarak, yılmadan usanmadan çalışan tüm öğretmenlerimizin ve bütün eğitim camiamızın Öğretmenler Günü’nü kutluyor, sağlık ve esenlik içerisinde daha nice yıllara ulaşmalarını diliyorum.

 

Kaynak: (Avanos Kaymakamlığı) - Avanos Kay.Basın Birimi Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Avanos, Kaymakamı, Erdinç’in, Öğretmenler, Günü, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı