Haber Detayı
19 Mayıs 2018 - Cumartesi 00:51 Bu haber 2939 kez okundu
 
Avanos Kaymakamı Erdinç’in 19 Mayıs Mesajı
Avanos Kaymakamı Murat Çağrı Erdinç, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.
AVANOS Haberi
Avanos Kaymakamı Erdinç’in 19 Mayıs Mesajı

Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıktığı tarih olan 19 Mayıs 1919 tarihi Türk milletinin makûs talihinin de dönüm noktalarından biri olmuştur. Bu tarihten itibaren başlayan Kurtuluş Savaşı’yla Türk milleti tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlık mücadelesi vermiş, bu en karanlık dönemde dahi çağın en güçlü devletleri karşısında da küllerinden yeniden doğmasını bilmiştir.   

 

Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, böylesine önemli bir savaşın başlangıç tarihi olan 19 Mayıs tarihini gençlere armağan ederek onlara ne kadar değer verdiğini bir kez daha göstermiştir. Öyle ki bu karanlık dönemlerin tekrar yaşanmaması ve ülkemizin daha müreffeh günlere ulaşmasında en büyük sorumluluk gençlerimize düşmektedir.  

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Savaşımızın şehit ve gazilerini, isimsiz kahramanlarını rahmet ve minnetle yâd ediyor, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.  

 

 

 Murat Çağrı ERDİNÇ

  Avanos Kaymakam

 

 

Kaynak: (Avanos Kaymakamlığı) - Avanos Kay.Basın Birimi Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Avanos, Kaymakamı, Erdinç’in, 19, Mayıs, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı