Haber Detayı
15 Ocak 2018 - Pazartesi 21:29 Bu haber 1198 kez okundu
 
Avanos Kaymakamı Erdinç Ağaçlandırma Çalışmalarını İnceledi
Avanos Kaymakamı Murat Çağrı Erdinç, Özkonak Kasabası ile Göynük Köyü Sınırlarında Bulunan Ağaçlandırma Çalışmalarını Yerinde İnceledi
AVANOS Haberi
Avanos Kaymakamı Erdinç Ağaçlandırma Çalışmalarını İnceledi

Avanos Kaymakamı Murat Çağrı Erdinçile Nevşehir Orman İşletme Müdürü Aykut SATIRLI, İlçemiz Özkonak Kasabası ile Göynük Köyü sınırlarında bulunan ağaçlandırma sahalarında incelemelerde bulundu.

Avanos Kaymakamı Murat Çağrı Erdinç ve beraberindeki Kayseri Orman Bölge Müdürlüğü Etüt Proje Başmühendisleri Uğur Efe ve Refik Gündüz ile birlikte İlçemiz Özkonak Kasabası ve Göynük Köyü sınırlarında bulunan ağaçlandırma sahalarında incelemelerde bulundu.  Daha sonra Nevşehir Orman İşletme Müdürü Aykut Satırlı'nın eşliğinde yapılan çalışmaları, koruya tahvil çalışmaları, toprak muhafaza ve erozyonla mücadele kapsamında makineli toprak işleme çalışmalarını yerinde incelediler.

Arazi incelemelerinde Orman İşletme Müdürü Aykut Satırlı, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. İncelemeler sonrasında yapılan çalışmalardan dolayı memnuniyetini dile getiren Kaymakamımız, Nevşehir Orman İşletme Müdürü Aykut Satırlı’ya teşekkür ederek, çalışmalarında başarılarının devamını diledi. 

Nevşehir Orman İşletme Müdürü Aykut Satırlı yaptığı açıklamada; Bugün Avanos Kaymakamımız ile birlikte Özkonak, Göynük ve Avanos arasında kalan bölgede incelemelerde bulunduk. Orman İşletme Müdürlüğümüzce 2012-2013-2014 yıllarında yapılan ağaçlandırma ve toprak muhafaza çalışmaları gezdik ve kendilerine bilgi verildi. 50.000 dekar alanda çalışılarak, 2.000.000 fidan dikildiği ve başarının yüzde 80-90 olduğu çalışmalar, geleceğimizin sigortası olması yönüyle önemli. Ben bu vesile ile Avanos Kaymakamımız Sayın Murat Çağrı Erdinç beye ve beraberinde Kayseri Orman Bölge Müdürlüğü Etüt Proje Başmühendisleri Uğur Efe ve Refik Gündüz beylere teşekkür ediyorum dedi.

 

 

Kaynak: (Avanos Kaymakamlığı) - Avanos Kay.Basın Birimi Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Avanos, Kaymakamı, Erdinç, Ağaçlandırma, Çalışmalarını, İnceledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı