Haber Detayı
30 Mart 2015 - Pazartesi 18:14 Bu haber 1895 kez okundu
 
Avanos Hepimizin
Bundan bir yıl önce mahalli seçim olmuş ve cumkuriyet halk partisi bu yarıştan galip çıkmıştı.Bu bir yılı nasıl geçirdiğimizi sorgulamamız gerektiğini düşünmekteyim.Aynı zamanda da ne yapılması gerektiğinide sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelerek,tartışarak bir yol bulmalıyız diye düşünmekteyim.,,,Çünkü AVANOS HEPİMİZİN,,,
AVANOS Haberi
Avanos Hepimizin

Yapmış olduğum araştırma ve tespitlerime göre belediyemize ait sanayi bölgemizde tonajlı araçların  için  ağır yük kantarı bulunmaktadır.  Avanos’umuzda  tuğla fabrikalarının bulunması münasebeti ile  aynı zamanda süt toplama araçlarının tartıya ihtiyaç gereksinimi duymaları münasebeti ile büyük ihtiyaç teşkil etmektedir. Sıkı denetim nedeni ile diğer yük taşıyan araçlar içinde önem arz etmektedir.

 

    Avanos belediyemize ait bulunan Tartı kantarının çok aktif olmadığını tesbil etmemle birlikte, ihtiyacı olan vatandaşları da özel şahsa ait bulunan kantara yönlendirilmekte olduğunu görmekteyim bu hareket de vatandaşımıza büyük maddi külfet getiriyor. Belediyeler halka hizmet için var olduğunu unutmamamız gerekir, kantarımızın yeri yanlış olabilir bundan  dolayı yeni  yer tespiti yapılarak yeri değiştirilip daha iyi hizmet vermek için çalışılır.

    Hastalığın çaresinin de  bizlerde olduğunu düşünmekteyim, el birliği ile yer araştırılarak  çare bunacağına inanıyorum. Bence bu kantarımıza en uygun yerin mezbahanemizin olduğu alan düzeltilerek oraya yerleştirilir veya sanayi bölgemizde bulunan köprü çıkışında ki çöp dökülen alan  düzenlenerek  kantarımız o alana yerleştirilerek derde çare olur.

    Bunları yapmakla birlikte Türkiye’mizde işsizliğin tavan yaptığı zamanda  işsiz arkadaşlara iş,aş sağlanmış olur. Yeni yapılacak yeri daha donanımlı, kontrollü olması göz önünde bulundurularak   çalışacak arkadaşlarımızın sağlıklı  verimli olması için gerekli yatırımlarda yenilenmiş olur....Belediye başkanımızın bunu dikkate almasını temenni ederek çalışmalarında başarılar dilerim.

     Avanos’umuza yapılacak her hizmet için milliyetçi Hareket Partili olarak var olduğumu belirtirim.

                                                     AVANOS HEPİMİZİN...

                                                                                                        

                                                               MEHMET DİLARİ

 

 

 

 

 

Kaynak: (A.G.) - www.avanosgazetesi.com Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Avanos, Hepimizin,
Haber Yazılımı