Haber Detayı
25 Ağustos 2015 - Salı 00:28 Bu haber 2568 kez okundu
 
Avanos Halkı Şehitlerine Her Zaman Saygılıdır
Avanos'un değerli halkını şehitlere saygısızmış gibi göstermeye çalışan yaygaracılara halk gereken cevabı verecektir.
AVANOS Haberi
Avanos Halkı Şehitlerine Her Zaman Saygılıdır

Özellikle ev hanımlarının kendi üretimlerini satarak ev ekonomisine katkı sunmasını amaçlayan Avanos Kaymakamı ve Belediye Başkanı tarafından açılışı yapılan Avanos II. Halk Panayırının açılış akşamında kendilerini öğrenci olarak tanıtarak müzik yapan ve eğitimleri için halktan para toplayan öğrencilerin yaptığı gösteriyi, organize bir etkinlikmiş gibi yayarak Avanos Halkını şehitlerimize karşı duyarsızmış gibi göstermeye çalışan bazı art niyetli kişilere halk büyük tepki gösteriyor.

 

Geçtiğimiz dönemlerde de şehitlerimiz olduğunda ya da milletçe acılı günlerimizde konserleri erteleme erdemi gösteren Avanos yerel yönetimleri daima bu duyarlılığını göstermiştir.

Ülkemizde eğlencelerin iptali yönünde iki değerli görüşe uygun olarak konserler ya iptal ediliyor ya da terör örgütlerinin ülkemizde günlük hayatı durdurmak niyetine tepki göstermek amacıyla günlük yaşam rutini içinde sürdürülüyor.

 

Geçtiğimiz günlerde sanatçı Nilüfer bodrum konserini iptal etmemiş ve konser esnasında gerekçesini “Bu akşamüstü bir kez daha bizi hüzne boğan, içimizi paramparça eden şehit haberlerini aldık. Canımız yanıyor ancak Hayat Devam Ediyor. Şarkılar devam etmeli, müzik susmamalı, şarkılar barıştır, dostluktur, birleştiricidir. Biliyorum ki sizlerin de dileği vatanımızdaki bu kaos ortamının bir an önce bitmesidir.” Sözleriyle açıklamıştır.

 

Sanatçı Sibel Can ise 30 Ağustos konserini iptal etme yolunu seçmiştir. Çeşitli sanatçıların yer aldığı İstanbul Harbiye Açık Hava konserleri ise sürmektedir.

 

Sitemizin bu yöndeki görüşü konserlerin iptali şeklindedir ve geçtiğimiz günlerde şehitlerimize saygı için düğünlerde havai fişek atılmaması yönünde haber yapılmıştır. Ancak son karar yerel yöneticilerdedir.

 

Avanos’ta halen böyle konser etkinlikleri düzenlenmemişken 7-8 kişilik bir grubun tamamen kendi kontrolleri ile düzenledikleri müzik gösterisini bahane ederek yaygara yapanların amaçlarını, vatandaşlar çekememezlik olarak değerlendiriyor.

 

Konserlerin düzenlenmesine nerdeyse 10 gün gibi bir süre varken ve yetkililerin henüz son kararı bilinmezken en çok şehide ve gaziye sahip ilçemiz Avanos'un değerli halkını şehitlere saygısızmış gibi göstermeye çalışan yaygaracılara halk gereken cevabı verecektir.

Kaynak: Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Avanos, Halkı, Şehitlerine, Her, Zaman, Saygılıdır,
Haber Yazılımı