Haber Detayı
21 Temmuz 2015 - Salı 12:26 Bu haber 2121 kez okundu
 
Avanos Belediyesinden Al Götür Oku Getir Kampanyası
“Sokak Kütüphaneleri”nde romanlardan hikaye kitaplarına, masallardan çocuk kitaplarına, sosyal, kültürel ve bilimsel içerikli yayınlara kadar tüm kitlelere hitap edebilecek eserlerin yer alması planlanıyor.
AVANOS Haberi
Avanos Belediyesinden Al Götür Oku Getir Kampanyası

Avanos Belediye Başkanlığı tarafından vatandaşların okuma alışkanlığını arttırmak ve kitaba ulaşılabilirliği kolaylaştırmak için ilçemizin çeşitli yerlerine sokak kütüphaneleri kuruluyor. “Al götür; oku getir” sloganıyla yola çıkılarak, okuyuculara hizmet verebilmek için oluşturulacak “Sokak Kütüphaneleri”nde romanlardan hikaye kitaplarına, masallardan çocuk kitaplarına, sosyal, kültürel ve bilimsel içerikli yayınlara kadar tüm kitlelere hitap edebilecek eserlerin yer alması planlanıyor.

 

İlçede okuma oranın artırılması ve kitapseverlere farklı bir bakış açısıyla hizmet verilmesi hedeflenen proje kapsamında, okudukları kitapları paylaşmak isteyen duyarlı vatandaşlarımızın, bağışlayacakları kitapları Avanos Belediye Başkanlığı Sosyal ve Kültür İşler Müdürlüğüne getirmeleri veya ulaştırmaları beklenmektedir.

 

İlçemizdeki kitap meraklılarını aynı amaç doğrultusunda bir araya getirmeyi planladığımız bu projemize göstereceğiniz ilgi ve destek için şimdiden teşekkür ederiz.

 

 

 

 

Kaynak: (Avanos Belediyesi) - Avanos Belediyesi Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Avanos, Belediyesinden, Al, Götür, Oku, Getir, Kampanyası,
Haber Yazılımı