Haber Detayı
26 Haziran 2015 - Cuma 00:14 Bu haber 2854 kez okundu
 
Avanos Belediyesi Yardım Topluyor
Yardımsever vatandaşlarımız, kampanyaya kullanmadıkları giysileri bağışlayarak destek olabilir.
AVANOS Haberi
Avanos Belediyesi Yardım Topluyor

Ramazan ayında Avanos Belediyesince faaliyete geçirilen sosyal yardımlaşma hareketinde yardımsever vatandaşların bıraktığı çeşitli yardım malzemeleri, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacak.

Avanos’ta yardımlaşma ve dayanışma ruhunu Ramazan ayı dolayısıyla artırmak isteyen Avanos Belediyesi, Tahta Köprü girişinde bulunan belediyeye ait portatif kulübede yardım toplama noktası oluşturdu.

Yardımlaşma hareketinde, yardımsever vatandaşlar kıyafet, oyuncak v.b. gibi malzemeleri getirerek camdan içeriye bırakıyor. Burada toplanan yardımlar belediye tarafından tasnif edilerek düzenleniyor. Belediyenin kurmuş olduğu Sosyal Yardımlaşma Komisyonu tarafından ihtiyaç sahibi oldukları tespit edilen ailelere, bu merkezde toplanan malzemeler daha sonra ücretsiz olarak verilecek.

Yardım etmek isteyen vatandaşlar kullanmadıkları veya ihtiyaç fazlası yardım malzemelerini, Yeşil Kulübe Yardım Noktası’na getirerek açık bulunan camdan içeriye bırakacak, görevlilerimiz de bu malzemeleri tasnif ederek yardım komisyonunca tespit edilen ihtiyaç sahiplerine verecek. Veren el, alan eli, alan el de veren eli görmeyerek yardımlaşma ruhu anlam ve fiili yönden tesis edilecek. Olmayana yardım eli uzatmak bizim kültürümüzün ve düşüncemizin önemli bir parçasıdır.

Yardımsever vatandaşlarımız, kampanyaya kullanmadıkları giysileri bağışlayarak destek olabilir.

Kaynak: (Avanos Belediyesi) - Avanos Belediyesi Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Avanos, Belediyesi, Yardım, Topluyor,
Haber Yazılımı