Haber Detayı
21 Mart 2015 - Cumartesi 00:04 Bu haber 2098 kez okundu
 
Avanos Belediyesi TSE ile İşbirliği Protokolü İmzalandı
Avanos Belediye Meclisimizin 04 Mart 2015 tarih ve 12 Karar No’lu meclis kararı doğrultusunda; TSE ile Avanos Belediyesi arasında asansör kontrolleri hakkında işbirliği protokolü imzaladı.
AVANOS Haberi
Avanos Belediyesi TSE ile İşbirliği Protokolü İmzalandı

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 18 Kasım 2008 tarih ve 27058 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren (05 Kasım 2011 tarih ve 28106 değişik sayılı Resmi Gazete) “Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği” hükümlerine göre bina yöneticilerinin kullanıcıların can ve mal güvenliğinin sağlanması amacı ile asansörlerini yılda en az 1 defa kontrolünü yaptırmakla sorumludur.

Avanos Belediyesi sınırları içerisindeki her asansörün yılda bir kez A tipi Muayene Kuruluşu olan Türk Standartları Enstitüsü Nevşehir Temsilciliğine başvurarak usul ve esaslarına uygun olarak kontrollerini yaptırmaları zorunludur.

Belediyemiz sınırları içerisindeki her asansörün kontrollerinin yaptırılıp yaptırılmadığını denetlemekle sorumlu kılınmıştır.

Can ve mal güvenliği için ilçemizdeki bütün apartman, otel ve iş yerlerinin asansörlerinin kontrollerinin yaptırılması ilanen duyurulur.

Kaynak: (MHA) - MHA Editör: A.G.
Etiketler: Avanos, Belediyesi, TSE, ile, İşbirliği, Protokolü, İmzalandı,
Haber Yazılımı