Haber Detayı
01 Ağustos 2015 - Cumartesi 13:24 Bu haber 4415 kez okundu
 
Avanos Belediyesi Saat Kulesi İle İlgili 2 Konuya Açıklık Getirdi
Yeri, büyüklüğü ve yanına konan küplerin eleştirildiği saat kulesi konusunda yapılan tartışmalarla ilgili bazı konularda belediye açıklama yaptı
- Haberi
Avanos Belediyesi Saat Kulesi İle İlgili 2 Konuya Açıklık Getirdi

Açıklamada saat kulesinin neden daha büyük yapılmadığı konusuna cevap verildi. Bir kaç gündür kulenin etrafında duran testilerin Avanos'a ait modeller olmadığı eleştirisi de açıklamada cevap buldu. Ancak yer seçimi konusunda vatandaşın soruları yanıtsız kaldı. 

İşte yapılan açıklama:

Avanos Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz günlerde yapımına başlanan saat kulesinde çalışmalar devam ediyor.

Saat kulesinin taş işçiliği ve mimari aydınlatma çalışmalarının tamamlanması ile birlikte Avanoslu çanak ustalarımız saat kulesinin kaide cephelerinde yer alacak olan küplerin imalatı için çalışmalara başladı. Model olarak getirilen küpler ile ölçülendirme yapılarak küplerin büyüklüğü ve çapları hesaplandı. Avanoslu ustalarımız gereken büyüklüğe sahip Avanos küplerinin imalatı için çalışmalara başladı. Önümüzdeki günlerde küpler getirilerek yerlerine yerleştirilecek.

Saat kulesi projelendirilirken Avanos’un tarihi dokusu ve arka planda yer alan Dr. Hacı Nuri Bey Konağı gibi tarihi ve kültürel değere sahip yapıların görünümünü kapatmaması için öncelikli olarak yüksekliğine ve genişliğine büyük önem verildi.

Kaynak: (Avanos Belediyesi) - Avanos Belediyesi Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Avanos, Belediyesi, Saat, Kulesi, İle, İlgili, 2, Konuya, Açıklık, Getirdi,
Haber Yazılımı