Haber Detayı
27 Mart 2015 - Cuma 21:37 Bu haber 3291 kez okundu
 
Avanos Belediyesi Beslenmesi Yasak Olan Köpek Cinslerine Karşı Tedbir Alıyor
Avanos Hayvan Barınağı beslenmesi tehlikeli ve yasak olan köpeklerin takibini yapıyor
AVANOS Haberi
Avanos Belediyesi Beslenmesi Yasak Olan Köpek Cinslerine Karşı Tedbir Alıyor

Gerekli koşullar ve güvenlik önlemleri alınmaksızın beslenmesi yasak ve tehlikeli olan köpek cinslerinin ilçemiz genelindeki takibi ve gerek vatandaş ihbarı gerekse Emniyet Ekiplerinin Tedbir kararıyla birimlere intikal eden olaylara müdahale ediliyor.

Avanos Belediyesi ekipleri tarafından hayvan severlere, Çevre ve Orman Bakanlığı’nın 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu hayvan beslenmesi ve barındırılmasına ilişkin düzenlemelerini belirleyen maddelerine uymaları ve gereğini yerine getirmeleri önemle duyuruluyor.

Bu kapsamda Türkiye’de ve birçok ülkede de yasak olan bazı köpek cinslerinin yasa kapsamında pitbull terrier, japanese tosa’ya, dogo argentino, fila brasileiro ve bu ırkların melezlerini üretmek, sahiplendirmek, ülkeye girişini sağlamak, satışı ve reklamını yapmak ile takas etmek yasaktır. Saldırgan yapılı hayvanların öncelikle beslenmemesi, tasmasız, ağız maskesiz topluma açık alanlara çıkarılmaması ve üretimi yapılarak çoğaltılmaması aksi durumda mevzuat hükümlerinin uygulanacağı ekiplerimiz tarafından hayvan sahiplerine beyan ediliyor.

 

Kaynak: (BÜLTEN) - BÜLTEN Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Avanos, Belediyesi, Beslenmesi, Yasak, Olan, Köpek, Cinslerine, Karşı, Tedbir, Alıyor,
Haber Yazılımı