Haber Detayı
13 Mayıs 2018 - Pazar 23:54 Bu haber 2167 kez okundu
 
Avanos Anadolu Lisesi ‘ Sağlık İçin Pedal Cevir’ Etkinliği Düzenledi
AVANOS Haberi
Avanos Anadolu Lisesi ‘ Sağlık İçin Pedal Cevir’ Etkinliği Düzenledi

Avanos Anadolu Lisesi spor kulübü ve rehberlik hizmetlerinin bu sene 4. sünü düzenlediği ‘’SAĞLIK İÇİN PEDAL ÇEVİR ’’ etkinliği 60 öğrenci, öğretmen ve okul müdürünün katılımıyla Avanos - Paşabağı ve amfi tiyatro güzergâhında gerçekleştirdi.

 

Avanos Anadolu Lisesi önünde polis ve jandarma eskortu eşliğinde Paşabağına kadar pedal çeviren öğrenciler burada eğlenerek yorgunluğun tadını çıkardılar. Öğrenciler aynı zamanda bölgemize gelen turistlerin de ilgi odağı oldular. Beraber oyun havaları eşliğinde gönüllerince eğlendiler.

Okul Müdürü Murat Gümüştepe ’’Emeklerini Esirgemeyen Bizlere destek olan Başta Avanos Kaymakamımız Sayın Murat Çağrı Erdinç’e, Çavuşin Muhtarı Sayın Halil Copur’a Öğrencilerimize ikramda bulunan Cavuşin esnaflarımızdan Abdurrahman Karaca’ya  Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Berk’e, Bisikletlerimizi temin eden Avanos Belediyemize,  Jandarma ve polislerimize teşekkür ederek,  günümüzde birçok insan; yoğun iş temposu, sosyal sebepler ve çevre düzenlemeleri gibi çeşitli nedenlerden dolayı artık bisiklete binmiyor. Oysaki bisiklete binmek kasları güçlendirir, nefes alımını düzenler, aşırı kilo alımını önler, kolesterol, yüksek tansiyon, eklem ve romatizma ağrılarına da iyi gelir. Bisiklet kullanımı stresi azalttığı gibi doğanın korunmasına da yardımcı olur. Bisiklet etkinliğimizin amacı daha hareketli bir yaşamı büyük kitlelere benimsetebilmek ve bisiklet kullanımını gündelik hayatın bir parçası haline getirebilmek, bisiklet kullanarak açık havada sağlığı için yararlı bir aktivite alışkanlığına sahip olmasını sağlamaktır. Etkinliğimizi her sene geniş çevrelere tanıtarak yaymak sağlıklı bir toplum hizmetine katkıda bulunmak istiyoruz’’ sözleriyle etkinliğe katılan herkese teşekkür ederek etkinliği amfi tiyatroda sona erdirdi.

 

Kaynak: Halil Aktürk

 

Kaynak: Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Avanos, Anadolu, Lisesi, ‘, Sağlık, İçin, Pedal, Cevir’, Etkinliği, Düzenledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı