Haber Detayı
07 Şubat 2018 - Çarşamba 21:59 Bu haber 3384 kez okundu
 
Artunay Farklı Profiliyle Dikkat Çekiyor
Artunay, görevindeki başarısı kadar akademik başarıları ve sportif yönüyle de dikkat çekiyor
KAPADOKYA NEVŞEHİR Haberi
Artunay Farklı Profiliyle Dikkat Çekiyor

26 Ekim 2016 tarihinden bu yana Nevşehir Emniyet Müdürlüğü görevini başarıyla sürdüren 1. Sınıf Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, görevindeki başarısı kadar akademik başarıları ve sportif yönüyle de dikkat çekiyor.

 

Özellikle uyuşturucu konusundaki başarısıyla basında adını daha sık duymaya alıştığımız Artunay 1962 yılında Sivas’ın Zara ilçesinde doğmuştur.

 

1980 Yılında Polis Koleji, 1984 yılında Polis Akademisinden Komiser Yardımcısı rütbesiyle mezun olan başarılı Emniyet Müdürü daha sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Yeni Türk Cumhuriyetleri Bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır.

 

Türkiye-Özbekistan ilişkileri konulu Yüksek Lisans Tezi ile Osmanlı Arşiv Belgelerinde Zara-1 ve Zara-2 isimli Ali Lafçı ile birlikte yazdığı 2 kitabı bulunan Artunay ayrıca Galatasray Spor Kulübü Kongre Üyesi ve Cadde Bostan Balık Adamlar Kulübü Onur Üyesidir.

 

Evli, 3 çocuk babası ve 2 torun sahibi olan Artunay 2007-2014 yılları arasında Polis Başmüfettişi, 16 Mayıs 2014-28 Ekim 2016 tarihi arasında  Amasya İl Emniyet Müdürü olarak görev yapmıştır.

 

Görevindeki başarısı kadar akademik ve sportif yönleriyle de farklı ve örnek bir emniyet müdürü profiline sahip Artunay’a başarılarının devamını dileriz.

Kaynak: (A.G.) - www.avanosgazetesi.com Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Artunay, Farklı, Profiliyle, Dikkat, Çekiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı