Haber Detayı
10 Eylül 2018 - Pazartesi 00:04 Bu haber 1982 kez okundu
 
Anadolu Ateşi, 60 Milyon Yıllık Tarihte İlk Kez Sahne Aldı
KAPADOKYA NEVŞEHİR Haberi
Anadolu Ateşi, 60 Milyon Yıllık Tarihte İlk Kez Sahne Aldı

Kaynağını Anadolu’nun binlerce yıllık mitolojik ve kültürel tarihinden alan Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, Kapadokya’daki ilk gösterisiyle Perili Ozanlar Vadisi’nde yerli ve yabancı seyircisine unutulmaz bir dans şöleni yaşattı.

 

Kuruluşunun yirminci, sahnede ise on sekizinci yılında Türkiye başta olmak üzere, dünyanın her yerinde kültürel esinti yaratmaya devam eden Anadolu Ateşi Dans Topluluğu’nu izleyenler arasında Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, TÜRSAB Bölge Temsilcisi Ayhan Eroğlu yer aldı.

 

Kapadokya’da ilk kez seyirciyle buluşan Anadolu Ateşi gösterisinin sonunda izleyenler ayakta alkışlayarak yoğun ilgi gösterdi. Alkışların ardından topluluğun Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, başından beri desteğini esirgemeyen Vali Aktaş’a, katkı ve desteklerinden dolayı TÜRSAB’a ve TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ile TÜRSAB Bölge Temsilcisi Ayhan Eroğlu’na, Perili Ozanlar Vadisi’ne ve topluluğu ilk yıldan bugüne kadar yalnız bırakmayan seyirciye teşekkürlerini iletti. Teşekkürlerinin ardından Erdoğan, 18 yıllık geleneği bozmayarak sahnedeki tüm dansçılarla birlikte dans ederek geceyi sonlandırdı.

 

Tüm dünyada ve Türkiye’de 5.000’den fazla kez seyirciyle buluşan Anadolu Ateşigösterisi 9 Eylül(yarın) Pazargünü Saat: 21.00’de yeniden Perili Ozanlar Vadisi’nde yerli ve yabancı seyircisinin karşısına çıkacak.

Berk Şenöz

 

 

Kaynak: (faselis) - faselis Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Anadolu, Ateşi,, 60, Milyon, Yıllık, Tarihte, İlk, Kez, Sahne, Aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı