Haber Detayı
03 Kasım 2018 - Cumartesi 09:09 Bu haber 4236 kez okundu
 
Amatör Türk Sanat Müziği Korosu Konser Verdi
Avanos Amatör Türk Sanat Müziği Korosu halk konseri verdi.
AVANOS Haberi
Amatör Türk Sanat Müziği Korosu Konser Verdi

Avanos Belediye Başkanlığı ve Avanos Kaymakamlığının katkıları ile “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” kutlamaları kapsamında Avanos Amatör Türk Sanat Müziği Korosu halk konseri verdi.

Belediye Toplantı Salonunda düzenlenen konsere, Avanos Kaymakamı Murat Çağrı Erdinç, Avanos Belediye Başkanı İsmet İnce, Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Koro tarafından seslendirilen parçalar izleyiciler tarafından büyük beğeni gördü. İki saat süren konserde koro üyeleri ve solistlerin seslendirdiği eserler ile vatandaşlar unutulmaz bir akşam yaşadı.

Konser sonunda Avanos Kaymakamı Murat Çağrı Erdinç ve Belediye Başkanı İsmet İnce koro şefi başta olmak üzere, orkestra ekibine ve koro üyelerine vermiş oldukları güzel konser için teşekkür etti.

Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan’da konser sonunda bir konuşma yaptı. Bugüne kadar dinlediği en güzel koro konseri olduğunu ifade eden Karaaslan bu Avanos adına Cumhuriyetin bir kazanımıdır. Hangi görüş ve düşünceden olursak olalım bu ülke hepimizin ve bunu sağlayan şey Cumhuriyet’tir. Bu güzel konserin Uçhisar’da da düzenlenmesini isteriz. Konseri dinlerken, çocukluk yıllarım aklıma geldi. Babamla birlikte bağda çalışır ona yardım ederdim o da bazen bu parçaları seslendirirdi. Bir çok türkü kulağıma oradan aşina. Konserde emeği geçenlere ve koro üyelerine teşekkür ederim dedi.

Kaynak: (Avanos Belediyesi) - Avanos Belediyesi Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Amatör, Türk, Sanat, Müziği, Korosu, Konser, Verdi,
Haber Yazılımı