Haber Detayı
26 Temmuz 2018 - Perşembe 00:34 Bu haber 2145 kez okundu
 
Alman Heyet İl Sağlık Müdürlüğünü Ziyaret Etti
SAĞLIK Haberi
Alman Heyet İl Sağlık Müdürlüğünü Ziyaret Etti

Kapadokya Vakfı ile Almanya arasında imzalanan gençlik ve uzman değişimini içine alan protokol kapsamında Nevşehir’de bulunan Almanya’nın Saarbrücken kentinden gelen, psikolog, pedagog, sosyolog, dil ve kültür tercümanı ile gençlik çalışmaları yapan uzmanlardan oluşan heyet, Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğünü ziyaret ederek yapılan çalışmalarla ilgili olarak temas ve incelemelerdebulundu.


Nevşehir’de ‘Davranışsal Bağımlılıkla Mücadele’ alanında etkin hizmetler yürüten Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğünü ziyaret ederek İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay’dan il de yapılan çalışma ve faaliyetler hakkında bilgi alıp soru cevap şeklinde görüş alış verişinde bulundular.

Daha sonra heyet Sağlık Müdürlüğü eğitim salonuna geçerek toplantıya katıldı. Toplantıya Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Hakan Öcal, Başkan Yardımcısı, Halk Sağlığı Uzmanı ve Psikologlar katıldı. Heyete toplantı salonunda kurumumuz psikologları tarafından ‘Davranışsal Bağımlılıkla Mücadele’ konusunda müdürlüğümüz tarafından ilimizde gerçekleştirdiğimiz çalışmalara ilişkin olarak sunum yapıldı. Daha sonra heyet üyeleri, gençlerde internet ve teknoloji bağımlılığı konusunda kendi ülkelerinde yürüttükleri faaliyetlere dair bilgiler verdi. Gençlerde bir maddeye/nesneye bağımlılık geliştirmede kültürel etkenlerin ne derecede etkili olabileceği üzerinde ülkelerdeki çocuk yetiştirme tarz ve tutumları paylaşılarak görüş alışverişinde bulunuldu. Davranışsal Bağımlılıklar konusunda verilen mücadelede yapılan faaliyetlere dair bilgilerin paylaşıldığı toplantı görüş ve öneriler alınarak sona erdi.

Kaynak: (N.İ.S.M) - İl Sağlık Müd.Basın Birimi Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Alman, Heyet, İl, Sağlık, Müdürlüğünü, Ziyaret, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı