Haber Detayı
14 Kasım 2015 - Cumartesi 22:28 Bu haber 1620 kez okundu
 
“Allah Nazarlardan Saklasın Bacım”
Bölgenin çeşitli merkezlerinde bulunan Seyir Tepeleri de yerli ve yabancı turistin ilgisini görmeye devam ediyor.
KAPADOKYA NEVŞEHİR Haberi
“Allah Nazarlardan Saklasın Bacım”

Kapadokya bölgesinin başkenti Nevşehir sadece ören yerleri, yer altı şehirleri, kilise ve manastırları, büyülü Peribacalarından ibaret değil. Bölgenin çeşitli merkezlerinde bulunan Seyir Tepeleri de yerli ve yabancı turistin ilgisini görmeye devam ediyor.

Merkeze bağlı Uçhisar Beldesinde bulunan Güvercinlik Vadisine bakan Seyir Tepesi de yerli ve yabancı turistlerin en çok ilgi gösterdiği turistik merkezler arasında. Gruplar halinde bu alana gelen yerli ve yabancı turistler bir yandan tarihi güvercinliklerin bulunduğu alanları görebildikleri gibi tarihi Uçhisar kalesinin harika fotoğraflarını da çekebiliyorlar.

Bu arada söz konusu güvercinlik vadisi seyir tepesinde bayanların büyük ilgi gösterdikleri Nazar Ağacı da binlerce nazar boncuğu ile seyir tepesine ayrı bir renk katmayı sürdürüyor. Nazara inanan, nazardan korunmak isteyen bayanlar önce seyir tepesindeki tezgahlardan aldıkları boncuğu ağaca asıyor, ardından da önünde fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmiyor. Tabi fotoğrafı çeken de bir bayan arkadaş ya da yakın olunca “Allah Nazarlardan Saklasın Bacım” sözü edilmeden geçilmiyor.

Kaynak: (MHA) - MHA Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: “Allah, Nazarlardan, Saklasın, Bacım”,
Haber Yazılımı