Haber Detayı
05 Şubat 2017 - Pazar 00:35 Bu haber 4227 kez okundu
 
Al Obama’yı, Vur Trump’a...
Selvi, ABD başkanı Trump’ın da tıpkı Obama gibi Müslüman düşmanlığını sürdürdüğünü, Türkiye’nin hala ABD’ye müttefik olarak bakmasının büyük bir yanlışlık olduğunu dile getirdi.
SİYASET Haberi
Al Obama’yı, Vur Trump’a...

Saadet Partisi Nevşehir kadın kolları başkanı Dilek Selvi, ABD başkanı Trump’ın da tıpkı Obama gibi Müslüman düşmanlığını sürdürdüğünü, Türkiye’nin hala ABD’ye müttefik olarak bakmasının büyük bir yanlışlık olduğunu dile getirdi.


Saadet Partisi Nevşehir kadın kolları başkanı Dilek Selvi, ABD başkanı Trump’ın da tıpkı Obama gibi Müslüman düşmanlığını sürdürdüğünü, Türkiye’nin hala ABD’ye müttefik olarak bakmasının büyük bir yanlışlık olduğunu dile getirdi. Selvi, “ABD'nin hiçbir zaman İslam ülkelerine olan kuralları değişmedi. Bir önceki Obama yönetiminden olayları değerlendirecek olursak daha net anlarız. Amerikan başkanı Obama göreve geldiği günden beri Afganistan’da oluk oluk Müslüman kanı aktı. Diğer yandan insansız hava uçakları on dört bin km den sivil halkı katletti. Yine ABD'nin Küba’da bulunan Guatemala kampı için kapatılmasına söz veren Obama bırakın sözünde durmayı, kapatma kararında uygulamaları aleyhinde daha da genişletti ve imza ile teyit etti. Obama taktik olarak İsrail ile kavgalı gibiydi. Netenyahu Obama’nın bize çok yardımı oldu açıklamasında bulundu. Obama’yı masum gibi gösteren sadece yumuşak üslubuydu. Çizgileri daima katı oldu. Söz konusu Müslümanlar olduğunda asla taviz vermedi. Gelelim Trump döneminin dakika bir gol bir faaliyetlerine. ABD'nin başkanı olan Trump daha koltuğa oturmadan Müslümanlara nefret söylemi ile gündeme geldi. Koltuğa oturmasıyla İslam düşmanlığını icraata döktü. 7 Müslüman ülke insanını ülkesine almama kararı aldı. Bu karara itiraz eden memuru dahi görevden aldı. Dahası ulusal güvenlik nedenini gerekçe göstererek hava alanındaki 5 yaşındaki çocuğa kelepçe takıp 5 saat bekletecek kadar alçaldı. Yani diyeceğim o ki küfür cephesinde hiçbir şey değişmedi kuduz mikrobu 5 bin yıl önce ne ise şimdide o. Değişen sadece teknoloji. Önceleri işkenceler develerin ayaklarına bağlanarak yapılırken, şimdi modern silahlarla yapılıyor olması. Terörü Türkiye’nin ve Ortadoğu’nun başına bela eden askerin dahi elinde olmayan silahlarla silahlandıran ABD’ye hala dostum müttefikim diyecek misiniz?. Kararları siz verdiğiniz zaman özgürsünüz. Aksi halde başkası hayatınıza yön verdiğinde tutsaksınız” diye konuştu.

Kaynak: (MHA) - MHA Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Al, Obama’yı,, Vur, Trump’a...,
Yorumlar
Haber Yazılımı